Κυριακή, 18 Απριλίου 2021
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Sport-FM]: Το εντυπωσιακό σερί του Ολυμπιακού με Λαμία
[Sport-FM]: Το εντυπωσιακό σερί του Ολυμπιακού με Λαμία

Χρήσιμες πληροφορίες ενόψει του αγώνα Ολυμπιακός-Λαμία για την 25η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας παρουσιάζει η επίσημη ιστοσελίδα της Super League.
Αναλυτικά το κείμενο από το επίσημο σάιτ της διοργανώτριας αρχής
Μετά από τρία περιπετειώδη παιχνίδια εκτός έδρας, με Αϊντχόφεν, Βόλο και Άρη, ο Ολυμπιακός επιστρέφει στην έδρα του, με αντίπαλο τη φορμαρισμένη Λαμία, που δίνει μάχη για την παραμονή της.
Ο Ολυμπιακός
Δύο γκολ στο τέλος των αγώνων του τις δύο τελευταίες Πέμπτες, κράτησαν τον Ολυμπιακό σε δύο διοργανώσεις. Αυτό του Χασάν με την Αϊντχόφεν έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα να περάσει στους «16» του Europa League, όπου θα παίξει με την Άρσεναλ, ενώ αυτό του Μπουχαλάκη με τον Άρη, έφερε τον Ολυμπιακό στα ημιτελικά του Κυπέλλου. Ενδιάμεσα σκόραρε στο τελευταίο δεκάλεπτο στο Βόλο, για να πάρει τη νίκη.
Επέστρεψε στις νίκες στο πρωτάθλημα με το 2-1 στο Βόλο, αφού δεν είχε κερδίσει τα δύο προηγούμενα με τον Παναθηναϊκό και τον Άρη. Είναι 14 βαθμούς μπροστά από τον δεύτερο Άρη με 19 νίκες, την καλύτερη επίθεση και την καλύτερη άμυνα.
Ένα γκολ του πρώην παίκτη του Κώστα Μήτρογλου στο 83’ του αγώνα με τον Άρη, έγινε αιτία να έχει την πρώτη απώλεια στην έδρα του ο Ολυμπιακός. Μετά από 11 νίκες έμεινε στο 1-1 και τώρα υποδέχεται τη Λαμία στο τελευταίο για την κανονική περίοδο.