Παρασκευή, 5 Μαρτίου 2021
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Gazzetta]: ΠΑΟΚ – ΑΕΚ 3-0: Άνετη επικράτηση για τον «δικέφαλο του βορρά»
[Gazzetta]: ΠΑΟΚ – ΑΕΚ 3-0: Άνετη επικράτηση για τον «δικέφαλο του βορρά»

Ο ΠΑΟΚ ήταν νικητής στο ντέρμπι των «δικεφάλων» με τις «ασπρόμαυρες» να επικρατούν της ΑΕΚ με 3-0.

Με εξαίρεση το τρίτο σετ στο οποίο είχαμε ντέρμπι και μάλιστα μεγάλο, ο ΠΑΟΚ επικράτησε εύκολα της ΑΕΚ με 3-0 (25-18, 25-17, 27-25) στην επανέναρξη του πρωταθλήματος της Volley League Γυναικών. Οι «ασπρόμαυρες» ήταν καλύτερες στα δύο πρώτα σετ τα οποία και πήραν με χαρακτηριστική άνεση. Στο τρίτο οι φιλοξενούμενες αντέδρασαν και προηγήθηκαν με 8-11, πριν οι γηπεδούχες με 4-0 σερί πάρουν το προβάδισμα. Οι δύο ομάδες έφτασαν στο 19-19 ισόπαλες όπου μέχρι το τέλος πήγαιναν πόντο-πόντο για να κάνουν τα κορίτσια του Τάκη Φλώρου το 27-25 παίρνοντας νίκη και τρίποντο.