Πέμπτη, 25 Φεβρουαρίου 2021
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Gazzetta]: Παναιτωλικός: Ή το αλλάζει ή αυτοκτονεί
[Gazzetta]: Παναιτωλικός: Ή το αλλάζει ή αυτοκτονεί

Τα «καναρίνια» καλούνται να… διαλέξουν αν από εδώ και πέρα θα παρουσιάζουν την εικόνα του πρώτου ημιχρόνου με τον Car.gr ΠΑΣ Γιάννινα ή του δεύτερου, κάτι που θα κρίνει το μέλλον τους. Ο παράγοντας διαιτησία.

Με την πλάτη στον τοίχο βρίσκεται από χθες (8/2) ο Παναιτωλικός , καθώς η ήττα (2-1) από τον Car.gr ΠΑΣ Γιάννινα τον κράτησε χαμηλά και πλέον θεωρείται ως βασικός υποψήφιος για υποβιβασμό.
Η αλήθεια για τα «καναρίνια» έγκεινται, σε μεγάλο βαθμό, στα όσα είπε ο Τραϊανός Δέλλας μετά το τέλος της αναμέτρησης, όπου μεταξύ άλλων σχολίασε πως «η διαιτησία βοήθησε πολύ τον αντίπαλο. Εχουμε μεταπτώσεις από ημίχρονο σε ημίχρονο, που με προβληματίζουν πολύ». Ο «Κολοσσός» στάθηκε σε δύο παράγοντες και πλέον στο Αγρίνιο βρίσκονται μπροστά σε ένα κρίσιμο σταυροδρόμι όπου ή θα αλλάξουν ή θα πέσουν, με τις συνέπειες στο δεύτερο ενδεχόμενο να φαντάζουν ως είσοδο πλοίου σε αχαρτογράφητα νερά.
Στο πρώτο σκέλος,εκείνο της σφυρίχτρας, οι «κυανοκίτρινοι» ουκ ολίγες φορές έχουν… ξεσπάσει κατά τη διάρκεια της τρέχουσας σεζόν. Από το χθεσινό ματς στέκονται, κυρίως, στη μη αποβολή του Λιάσου με το σκορ στο 1-1, από το πρόσφατο με τον Ατρόμητο ότι οι καθυστερήσεις ήταν μόνο 5 λεπτά καθώς πίεζαν με παίκτη παραπάνω παρότι στο δεύτερο ημίχρονο υπήρξαν 9 αλλαγές, stop για κόκκινη κάρτα και κατ΄ ίδιαν έλεγχος του Καραντώνη στο VAR για το πέναλτι και γενικότερα υπάρχουν αρκετές «φωνές» και περιπτώσεις που τους έβγαλαν από τα..