Πέμπτη, 4 Μαρτίου 2021
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Gazzetta]: Αταλάντα – Τορίνο 3-3: Από 3-0 στο 21’, η απόλυτη αυτοκτονία (vid)
[Gazzetta]: Αταλάντα – Τορίνο 3-3: Από 3-0 στο 21’, η απόλυτη αυτοκτονία (vid)

Εντελώς αυτοκαταστροφική η Αταλάντα, ενώ προηγήθηκε 3-0 στο 20λεπτο, άφησε την Τορίνο να της κάνει το 3-3 και της χαλάσει την πορεία προς την τετράδα.

Απίστευτο απόγευμα στο Μπέργκαμο, όπου υποδεχόμενη την Τορίνο, η Αταλάντα εμφάνισε τον πιο αυτοκαταστροφικό εαυτό της. Οι Μπεργκαμάσκι υπήρξαν καταιγιστικοί στο ξεκίνημα και στο πρώτο 20λεπτο του ματς διέλυαν 3-0 την Τορίνο. Απαντες εκεί σκέφτηκαν ότι το σκορ θα έφτανε σε σημαντικά ύψη. Συνέβη όμως το εντελώς αντίθετο και στο φινάλε ο φωτεινός πίνακας έγραφε το εκπληκτικό 3-3.

Ιλιτστς (14’), Γκόσενς (19’) και Μουριέλ (21’) υποσχέθηκαν ένα τέλειο παιχνίδι για τους γηπεδούχους. Ωστόσο, αμέσως βραχυκύκλωσαν και το ημίχρονο βρήκε την Γκρανάτα να μειώνει στο γκολ. Ο Μπελότι που λίγο πριν είχε κάνει ένα απίθανο fair play , αστόχησε σε πέναλτι (42′’, σκοράροντας όμως στην επιστροφή της μπάλας, με τον Μπρέμερ (45’+1’) να μειώνει σε 3-2. Και στο 84’ ο Μπονατσόλι σφράγισε το σούπερ fight back της Τόρο, η οποία με την τέταρτη διαδοχική ισοπαλία της, χάλασε την πορεία της Αταλάντα προς την τετράδα