Κυριακή, 28 Φεβρουαρίου 2021
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Gazzetta]: ΑΕΚ – Αστέρας Τρίπολης: Οι Αρκάδες «παγώνουν» και άλλο το ΟΑΚΑ με τον Σουάρεθ κάνοντας το 0-2 (vid)

Δύο λεπτά μετά το 0-1, ο Αστέρας Τρίπολης διπλασίασε τα τέρματα κόντρα στην ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ με τον Σουάρεθ να σκοράρει με κεφαλιά στο 18′.

Εντυπωσιακός στο πρώτο 20λεπτο του αγώνα με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ ήταν ο Αστέρας Τρίπολης. Οι Αρκάδες αρχικά απείλησαν την Ένωση στο 6′, με τον Αθανασιάδη να διώχνει την κεφαλιά του Καστάνιο, κατάφεραν να κάνουν το 0-1 με τον Λουίς Φερνάντεθ στο 16′ και δύο λεπτά αργότερα έκαναν και το 0-2. Σκόρερ ο Σουάρεθ που μετά από κόρνερ νίκησε την άμυνα της ΑΕΚ κάνοντας το 0-2.