Δευτέρα, 13 Ιουλίου 2020
# M-NEWS:
Home | ΕΛΛΑΔΑ | [CNN Greece]: Πανελλήνιες 2020: Πρεμιέρα για τα ειδικά μαθήματα
[CNN Greece]: Πανελλήνιες 2020: Πρεμιέρα για τα ειδικά μαθήματα

[CNN Greece]: Πανελλήνιες 2020: Πρεμιέρα για τα ειδικά μαθήματα

Πρεμιέρα κάνουν σήμερα, Τετάρτη 1η Ιουλίου, οι εξετάσεις των ειδικών μαθημάτων των Πανελλαδικών Εξετάσεων 2020 .

Αναλυτικότερα, οι εξετάσεις των ειδικών μαθημάτων θα ξεκινήσουν με την εξέταση των Αγγλικών (1/7) και θα συνεχιστούν με το Ελεύθερο και το Γραμμικό Σχέδιο (2/7 και 3/7, αντίστοιχα). Η πρώτη εβδομάδα εξετάσεων των ειδικών μαθημάτων θα ολοκληρωθεί με την εξέταση των Ιταλικών (4/7).

Στη συνέχεια, θα ακολουθήσουν οι εξετάσεις στα Γερμανικά (6/7), τα Γαλλικά (7/7) και τα Ισπανικά (8/7).

Οι υπόλοιπες ημέρες θα είναι αφιερωμένες στην εξέταση των μουσικών ειδικών μαθημάτων: Έλεγχος Μουσικών Ακουστικών Δεξιοτήτων (10/7), Μουσική Αντίληψη και Γνώση (11/7) και Μουσική Εκτέλεση και Ερμηνεία (13/7).

Όσον αφορά το χρονικό διάστημα διεξαγωγής των Υγειονομικών Εξετάσεων και της Πρακτικής Δοκιμασίας των υποψηφίων για εισαγωγή στα Τμήματα Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού, αυτό έχει οριστεί από τις 29 Ιουνίου έως και τις 10 Ιουλίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα στον παρακάτω πίνακα:

Τα εξεταστικά κέντρα

Α)Για τα Ειδικά Μαθήματα «ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΧΕΔΙΟ» και «ΓΡΑΜΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ»

α) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΑΤΤΙΚΗΣ, η κατανομή τους στα εξεταστικά κέντρα θα γίνει ως εξής:

  1. Στο Ε.Κ. του 8ου Γενικού Λυκείου Αθηνών (Νικοπόλεως 33, Τ.Κ. 11253 – Αθήνα, Πλ. Κολιάτσου), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από Α έως και ΓΚΑ.
  2. Στο Ε.Κ. του 18ου Γενικού Λυκείου Αθηνών (Δαίρπφελδ 11, Τ.Κ. 11144 – Αθήνα, Άνω Πατήσια), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΓΚΕ έως και ΚΑΣΣ.
  3. Στο Ε.Κ. του 16ουΓενικού Λυκείου Αθηνών (Πανόρμου και Λαρίσης 47, Τ.Κ. 11524 – Αθήνα, Αμπελόκηποι), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΚΑΣΤ έως και ΜΑΝΤΑ.
  4. Στο Ε.Κ. του συγκροτήματος 1ουΓενικού Λυκείου Χαλανδρίου – 1ου Γυμνασίου Χαλανδρίου (Διονύσου 20 και Καλλισπέρη, Τ.Κ. 152 34 – Χαλάνδρι), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΜΑΝΤΖ έως και ΜΠΑΡΔ.
  5. Στο Ε.Κ. του 1ου Γενικού Λυκείου Αμαρουσίου (Λ. Κηφισίας 213, Τ.Κ. 151 24 – Μαρούσι), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΜΠΑΡΜ έως και ΠΑΡΑ.
  6. Στο Ε.Κ. του συγκροτήματος 1ου Γενικού Λυκείου Παπάγου – 1ου Γυμνασίου Παπάγου (Κύπρου 4, Τ.Κ. 15669 – Παπάγου) όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΠΑΡΟ έως και ΤΣΙΡ.
  7. Στο Ε.Κ. του συγκροτήματος 1ου Γενικού Λυκείου Αγίου Δημητρίου – 1ου Γ/σίου Αγίου Δημητρίου (Στρ. Παπάγου 23, Τ.Κ. 17343 – Άγιος Δημήτριος), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΤΣΙΤ έως και Ψ.

β) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ, ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ και ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ, η κατανομή τους στα εξεταστικά κέντρα θα γίνει ως εξής:

  1. Στο Ε.Κ. του 57ου Γενικού Λυκείου Αθηνών (Αστραπόγιαννου 3 και Βολανάκη, Τ.Κ. 11526 – Αθήνα, Ερυθρός Σταυρός), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από Α έως και ΚΟΤΣ.
  2. Στο Ε.Κ. του συγκροτήματος 4ουΓενικού Λυκείου Καλλιθέας – 10ου Γ/σίου Καλλιθέας (Ελευθερίου Βενιζέλου 175, Τ.Κ. 176 73 – Καλλιθέα), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΚΟΤΤ έως και ΡΗ.
  3. Στο Ε.Κ. του 2ου Γενικού Λυκείου Πειραιά (Πυθαγόρα 22 και Τζαβέλλα, Τ.Κ. 18533 – Πειραιάς), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΡΙ έως και Ψ.

γ) Για τους υποψηφίους που κατέθεσαν Αίτηση-Δήλωση σε Λύκεια των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ, ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ, ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ και ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ (πλην της ΔΔΕ Ξάνθης), η κατανομή τους στα εξεταστικά κέντρα θα γίνει ως εξής:

  1. Στο Ε.Κ. του 14ου Γενικού Λυκείου Θεσσαλονίκης (Θεμιστοκλή Σοφούλη 13 και Γεωργίου Παπανδρέου, Τ.Κ. 54655 – Θεσσαλονίκη), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από Α έως και ΔΡΑ.

… Δείτε ολόκληρο το άρθρο στη σελίδα που δημοσιεύτηκε – Πηγή: CNN GREECE

ΣΧΟΛΙΑ

Κάνε like τη σελίδα μας στο Facebook

Κάνε like για να μαθαίνεις τις ειδήσεις που ξεχωρίζουν!