21 °C 1 kmh
21 °C 2 kmh
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Ζούγκλα]: Ρωσία-Σαουδική Αραβία 2-0 (Ημίχρονο)
[Ζούγκλα]: Ρωσία-Σαουδική Αραβία 2-0 (Ημίχρονο)

Σε εξέλιξη βρίσκεται αυτήν την ώρα (EΡT1) στο «Λουζνίκι» της Μόσχας ο εναρκτήριος αγώνας του Μουντιάλ της Ρωσίας.
Η αυλαία στο 21ο Παγκόσμιο Κύπελλο άνοιξε με την αναμέτρηση ανάμεσα στην «οικοδέσποινα» του τουρνουά και τη Σαουδική Αραβία, οι οποίες διασταυρώνουν τα ξίφη τους με στόχο φυσικά τη νίκη, προκειμένου να κάνουν ποδαρικό με το δεξί στη διοργάνωση.
Στο 13ο λεπτό όλο το γήπεδο σηκώθηκε στο πόδι καθώς οι Ρώσοι άνοιξαν το σκορ με τον Γκαζίνσκι, ο οποίος έπιασε την κεφαλιά, μετά από σέντρα του Γκολόβιν, κάνοντας το 1-0.
Στο 43ο λεπτό η «αρκούδα» διπλασίασε τα τέρματά της με ψύχραιμο πλασέ του Τσερίσεφ.
Το δεύτερο γκολ της Ρωσίας
To πρώτο γκολ της Ρωσίας

Ρωσία-Σαουδική Αραβία 2-0

Γκολ: 13′ Γκαζίνσκι (Ρωσία), 43′ Τσερίσεφ (Ρωσία)

Κίτρινες:

Κόκκινες;

Δοκάρια:

Ρωσία (Στάνισλαβ Τσερτσέσοφ): Ακινφέεφ, Μάριο Φερνάντες, Κουτέποφ, Ιγκνασέβιτς, Ζιρκόφ, Ζομπνίν, Γκαζίνσκι, Γκολόβιν, Σαμέντοφ, Τζαγκόεφ (24′ λ.τ. Τσερίσεφ), Σμόλοφ
Σαουδική Αραβία (Χουάν Αντόνιο Πίτσι): Αλ-Μαγιούφ, Αλ-Μπρεΐκ, Οσ. Χαουσαουί, Ομ. Χαουσαουί, Αλ-Σαρανί, Οταΐφ, Αλ-Νταουσαρί, Αλ-Φαράζ, Αλ-Τζασάμ, Αλ-Σερί, Αλ-Σαλάουι