Παρασκευή, 9 Δεκεμβρίου 2016
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Τα Νέα]: Εύκολα ο Ολυμπιακός στα Χανιά, ισοπαλία του ΠΑΟΚ στα Τρίκαλα
[Τα Νέα]: Εύκολα ο Ολυμπιακός στα Χανιά, ισοπαλία του ΠΑΟΚ στα Τρίκαλα

«Περίπατο» στα Χανιά έκανε ο Ολυμπιακός, ο οποίος επικράτησε εύκολα 4-0 της τοπικής ομάδας, για την 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδας και εξασφάλισε την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.
Το σκορ άνοιξε στο 16′ ο Καμπιάσο, με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή και διπλασίασε τα τέρματα ο Ιντέγε στο 25′ με κοντινό πλασέ, μετά από γύρισμα του Φιγκέιρας, ενώ στο 42′ και σε κόρνερ του Μαρίν, ο Θεολόγου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, για να κλείσει το ημίχρονο στο 0-3.
Με το ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου (49′), ο Πάρντο με βολίδα έξω από την περιοχή έκανε το 4-0. Στο 69′ ο Καρντόσο πέτυχε ένα υπέροχο γκολ, αλλά ακυρώθηκε ως οφ σάιντ κι έτσι πάλι δεν μπόρεσε να πανηγυρίσει το πρώτο τέρμα με την ερυθρόλευκη φανέλα.
Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 0-0
Από ένα βαθμό πρόσθεσαν στο ενεργητικό τους για τον 1ο όμιλο της Β΄ φάσης του κυπέλλου Ελλάδας Τρίκαλα και ΠΑΟΚ, αφού σε αγώνα της 2ης ημέρας αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα. Πάνω από 5.000 φίλοι των γηπεδούχων αψήφησαν το κρύο και δημιούργησαν όμορφη ατμόσφαιρα στο Δημοτικό στάδιο της πόλης για να συμπαρασταθούν στην ομάδα τους, η οποία πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση.