24 °C 0 kmh
25 °C 10 kmh
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Sportdog]: ΠΑΟΚάρα και διπλό μέσα στη Γερμανία!
[Sportdog]: ΠΑΟΚάρα και διπλό μέσα στη Γερμανία!

Το πρώτο παιχνίδι στο τουρνουά του Μπαϊρόιτ έδωσε το βράδυ του Σαββάτου (16/9) ο ΠΑΟΚ ο οποίος ήταν εξαιρετικός και κέρδισε την Μπάμπεργκ (κατέκτησε πέρυσι το νταμπλ στην Γερμανία) με 75-74 με τρίποντο του Ζάρα!

Το ντεμπούτο του με την φανέλα των “ασπρόμαυρων” έκανε ο Μπράντον Τρις ενώ προέκυψαν προβλήματα με τους Κλάσεν και Κρουμπάλι κατά την διάρκεια του αγώνα.

Ο Καναδός γύρισε το πόδι του προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και μετά από αυτόν τον τραυματισμό δεν συνέχισε στο ματς. Σε ό,τι αφορά τον Κρουμπάλι στο πρώτο ημίχρονο οδηγήθηκε στον πάγκο με μικρό σκίσιμο στο σαγόνι αλλά στο δεύτερο μέρος έπαιξε φορώντας προστατευτικό επίδεσμο.

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε με 2-7 ενώ στο 6′ ο “Δικέφαλος” ήταν μπροστά με 8-11 μετά από δύο βολές του Τζόουνς. Ο Ντίλαρντ έκανε το 8-13, η Μπάμπεργκ μείωσε σε 14-15 και το πρώτο δεκάλεπτο έληξε 17-18 υπέρ των “ασπρόμαυρων”.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο μπήκε στο ματς ο Μπράντον Τρις, οι Γερμανοί βρέθηκαν στο +2 (20-18) και ο Ζάρας “χτυπώντας” από τα 6.75 διαμόρφωσε το 20-21. Με ένα ακόμη τρίποντο, αυτή την φορά από τον Τσόχλα, έγινε το 23-26.