Πέμπτη, 17 Αυγούστου 2017
33 °C 6 kmh
34 °C 17 kmh
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Sportdog]: Όλα… στραβά και ανάποδα για την Ριέκα – Σούπερ τα νέα για τον Ολυμπιακό! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η αντίπαλος των Πειραιωτών στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ, ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας στο πρωτάθλημα, δείχνοντας… τρανταχτές αδυναμίες. Τέλειωσε το ματς με εννιά παίκτες, παρών ο Μπέσνικ Χάσι.

Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ, έχασε με 1-0 στην έδρα της Όσιγιεκ πραγματοποιώντας μια πολύ κακή εμφάνιση, ενώ τελείωσε το παιχνίδι με εννέα ποδοσφαιριστές.
Στο 17′ ο Ελέζ έκανε πέναλτι σε παίκτη της Όσιγιεκ και ο Μπάρισιτς έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους. Το γκολ αυτό… πάγωσε την Ριέκα και μάλιστα στο 35′ έμεινε με δέκα παίκτες, καθώς ο Βέσοβιτς είδε δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε τρία λεπτά!
Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξαν πολλά για την αντίπαλο του Ολυμπιακού, ενώ η Όσιγιεκ από την άλλη είχε καλές ευκαιρίες για να κάνει το 2-0 και μάλιστα στο 63′ είχε δοκάρι σε διπλή ευκαιρία.

Στο 90′ υπήρξε μία διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Ζούπαριτς, ο οποίος στην αρχή φάνηκε να είναι σοβαρός αλλά τελικά κατάφερε να σηκωθεί. Τη στιγμή όμως που ήταν εκτός αγωνιστικού χώρου ο Μάλες είδε τη δεύτερη κίτρινη στο παιχνίδι και έτσι η Ριέκα τέλειωσε το ματς με 9!
Πρέπει πάντως να τονίσουμε, πως εκτός από την ήττα με την κακή εμφάνιση και τον τραυματισμό του Ζούπαριτς, υπήρξε και αναγκαστική αλλαγή στο 21’με τον τραυματισμό του Μπράνταριτς στον ώμο, ενώ οι Κροάτες.