Τετάρτη, 22 Φεβρουαρίου 2017
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Sportdog]: Απίθανη παραδοχή Πασκουάλ για την… άγνοια του Παναθηναϊκού και ατακάρα για Ολυμπιακό!

Διαβάστε τι δήλωσε ο Καταλανός τεχνικός των Πρασίνων στη συνέντευξη Τύπου μετά το παιχνίδι με την Αναντολού Εφές.

Ο Τσάβι Πασκουάλ παραδέχθηκε πως το τεχνικό τιμ του Παναθηναϊκού δεν γνώριζε εάν η τελική διαφορά στην παράταση μετρά σε πιθανή ισοβαθμία ή όχι, εξαιτίας της ιδιαιτερότητας της κατάστασης αφού και το πρώτο παιχνίδι είχε παέι στο έξτρα πεντάλεπτο, με αποτέλεσμα να δοθεί η εντολή για το γαϊτανάκι των βολών στο τέλος του αγώνα με την Αναντολού Εφές!

Κατά τα άλλα, ο Καταλανός τεχνικός εμφανίστηκε ικανοποιημένος από τη νίκη, ενώ παρομοίασε το Ολυμπιακό με μηχανή που ρολάρει εξαιτίας των ελάχιστων λαθών που κάνει!

Αναλυτικά, οι δηλώσεις του στη συνέντευξη Τύπου:

Για το παιχνίδι και τη νίκη: «Είμαστε χαρούμενοι γι’ αυτή τη νίκη. Ηταν σκληρό και δύσκολο παιχνίδι. Χάσαμε την πρώτη ευκαιρία να κλειδώσουμε το παιχνίδι στα τέλη της δεύτερης περιόδου. Ημασταν μπροστά με 12, αλλά έκαναν 6-0 στο τέλος και μείωσαν. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πολύ περίεργο. Το ματς πήγαινε πόντο-πόντο και στην παράταση παίξαμε πολύ καλά, βάλαμε τα ελεύθερα σουτ και να νικήσουμε».

Για την διαφορά και αν παίζει ρόλο μετά από παράταση: «Πρώτα όταν ένα ματς πηγαίνει στην παράταση, η διαφορά είναι μηδενική.