22 °C 3 kmh
21 °C 3 kmh
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Sport24]: Βαθμό στο 93′ για Έστερσουντ πριν τον ΠΑΟΚ
[Sport24]: Βαθμό στο 93′ για Έστερσουντ πριν τον ΠΑΟΚ

Η Χάμαρμπι φιλοξένησε την Έστερσουντ στην “Tele2 Arena” της Στοκχόλμης και η προσεχής αντίπαλος του ΠΑΟΚ για τα playoffs του Europa League έφυγε από με το βαθμό της ισοπαλίας χάρη στο γκολ που πέτυχε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Νουρί στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Χάμαρμπι άνοιξε το σκορ με τον Ρόμουλο στο 29ο λεπτό, για να ισοφαρίσει ο Γκόντος ύστερα από τέσσερα λεπτά (33′). Οι γηπεδούχοι ανέκτησαν το προβάδισμα με εκτέλεση πέναλτι του Χάμαντ στο 79ο λεπτό, αλλά η Έστερσουντ έφυγε με το βαθμό από την “Tele2 Arena” χάρη στο γκολ του Νουρί στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Σε όλη τη διάρκεια του ματς αγωνίστηκε ο Σωτήρης Παπαγιαννόπουλος, ενώ έρχεται την εβδομάδα στη Θεσσαλονίκη για να αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα (17/8, 21:00). Μάλιστα αυτή ήταν η τρίτη διαδοχική ισοπαλία (σε επίπεδο πρωταθλήματος) για την αντίπαλο του “Δικεφάλου” μετά από τις αντίστοιχες απέναντι σε Χάλμσταντ και Σούντσβαλ.