24 °C 4 kmh
23 °C 5 kmh
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Sport24]: Ράσταβατς: “Έχουμε πρόβλημα με τις κλειστές άμυνες”
[Sport24]: Ράσταβατς: “Έχουμε πρόβλημα με τις κλειστές άμυνες”

Ο Λεβαδειακός νίκησε 1-0 την Ξάνθη χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπραντάο στο τρίτο λεπτό και ο Σέρβος τεχνικός της ομάδας της Θράκης παραδέχθηκε στη συνέντευξη Τύπου το πρόβλημα της ομάδας του απέναντι στις κλειστές άμυνες, αν και ξεκαθάρισε ότι σέβεται τον τρόπο παιχνιδιού των Βοιωτών.

“Ήταν ένα ιδιαίτερο ματς το σημερινό, δεχθήκαμε γκολ από την αρχή του παιχνιδιού και μετά έπρεπε να αντιδράσουμε. Αντιδράσαμε, προσπαθήσαμε να κρατήσουμε την κατοχή, να παίξουμε από τα άκρα και να κάνουμε κάποιες επιθέσεις. Κατά τη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα δεν ήταν υπομονετική.

Ο Λεβαδειακός είναι μια ψηλή και δυνατή ομάδα που ξέρει να αμύνεται κι αυτό ήταν πιο δύσκολο για εμάς. Το γρήγορο γκολ βοήθησε πολύ τον Λεβαδειακό να παίξει το δικό του ματς και να μην φθάνει στο σημείο να κάνει τόσες πολλές επιθέσεις.

Αυτή η διανομή στις πάσες δεν ήταν αρκετή για εμάς και δεν δημιουργήσαμε προβλήματα στις επίθεσης του Λεβαδειακού. Έχουμε κάποιο πρόβλημα να δημιουργούμε επιθέσεις σε κλειστές άμυνες. Έχουμε μιλήσει για το πώς θα διορθώσουμε αυτό το πρόβλημα κι αυτό έχει να κάνει με το πώς θα κινούμαστε μεταξύ των γραμμών και πίσω από την πλάτη της άμυνας.