Κυριακή, 18 Φεβρουαρίου 2018
# M-NEWS:
ΑΘΗΝΑ:
10 °C 0 kmh
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ:
11 °C 2 kmh
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Sport24]: Πάει για το 58-0 ο Ολυμπιακός
[Sport24]: Πάει για το 58-0 ο Ολυμπιακός

[Sport24]: Πάει για το 58-0 ο Ολυμπιακός

Μετά τον αποκλεισμό από τη Ζιρόνα στους “16″ του Eurocup ο Ολυμπιακός επικεντρώνεται πλέον στο ελληνικό πρωτάθλημα, όπου αντιμετωπίζει σήμερα τον Παναθλητικό για την 11η αγωνιστική της Α1 Γυναικών.

Οι ευρωπαϊκές υποχρεώσεις του Ολυμπιακού ολοκληρώθηκαν άδοξα την περασμένη Πέμπτη και οι “ερυθρόλευκες” μπορούν να επικεντρωθούν πλέον στο ελληνικό πρωτάθλημα και στην προσπάθεια που κάνουν να το κατακτήσουν αήττητες για τρίτη συνεχόμενη χρονιά. Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει σήμερα (15:30) τον Παναθλητικό και δεν έχει φυσικά άλλο στόχο εκτός από την 58η συνεχόμενη νίκη του στην Α1 Γυναικών. Για την ιστορία, το ιστορικό ρεκόρ (που έχει μπει και στα βραβεία Γκίνες) ανήκει στον Αθηναϊκό από τις σεζόν 2008-09 έως 2011-12.

Αγωνιστική κίνηση υπάρχει βέβαια και στις υπόλοιπες εθνικές κατηγορίες. Στη Β’ Εθνική ο Ιωνικός Νίκαιας θα προσπαθήσει να επιστρέψει στις νίκες με αντίπαλο το Παγκράτι, σε ένα ντέρμπι από τα παλιά. Στη Γ’ Εθνική ξεχωρίζει η αναμέτρηση Ενωση Ιλίου-Μελίσσια (στον 1ο όμιλο), ενώ στην Α2 Γυναικών το ματς της ημέρας θα γίνει στον Βορρά, εκεί όπου ο πρωτοπόρος Ηρακλής θα υποδεχτεί τον τρίτης της βαθμολογίας Πανσερραϊκό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:

Β’ ΕΘΝΙΚΗ

(13η αγωνιστική)

1ος όμιλος

Κω 16.00 Ιπποκράτης Κω-Πρωτέας Βούλας (Κυριακόπουλος-Νάστος)

Δ. Βικέλας 17.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Πανερυθραϊκός (Στρέμπας-Καραβίτης)

2ο Ελευσίνας 17.00 Πανελευσινιακός-Διαγόρας Δρυοπιδέων (Θεοδωρόπουλος-Πόντας)

Ν. Σμύρνης 17.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-ΚΑΟ Κορίνθου (Μπανασάκης-Καρανικόλα Αλ.)

Νίκαιας 17.00 Ιωνικός Νίκαιας-Παγκράτι (Χρηστίδης Ηλ.-Γαρίνη)

1ο Χαϊδαρίου 17.00 Δάφνη Δαφνίου-Ηράκλειο (Λιότσος-Τσάτσης)

Στρέφη 17.00 Τρίτωνας-ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος (Παυλόπουλος-Μαγκουνής)

Γ. Παπασιδέρης 17.00 Κορωπί-ΕΦΑΟΖ (Αναστασίου-Σπυρόπουλος)

2ος όμιλος

Μεσολογγίου 17.00 Χαρίλαος Τρικούπης-Χαλκηδόνα (Ρίζος-Μαγκαφάς)

Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-Αγρίνιο (Ντούρας-Μπακάλης)

Ν. Μουδανιών 17.00 Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου-Φάρσαλα (Σιμητόπουλος-Γαζέτας)

Κοζάνης 17.00 Ελίμεια-Ίκαροι Σερρών (Γερακίνης-Παπαδόπουλος Χ.)

Παλαμά 17.00 Τιτάνες-Ερμής Λαγκαδά (Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.)

Αλ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Μαχητές Πειραματικού Πεύκων (Παπαδόπουλος Θ.-Ντόγκας)

Χ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίδα Ξάνθης-Ανατόλια (Κατωτικίδης-Παπανικολάου Γ.)

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ

(12η αγωνιστική)

1ος όμιλος

ΕΑ Πατρών 17.00 ΕΑ Πατρών-Οίακας Ναυπλίου (Ασημακάκη-Καββαδάς)

Ν. Ιωνίας 17.00 Ν. ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας-Καλαμάτα 1980 (Ντάνος-Πίπλιος)

Αιγίου 17.00 Κεραυνός Αιγίου-Γλαύκος (Λογοθέτης-Γεράνιος)

Απόλλωνα 17.00 Απόλλωνας Σμύρνης-ΚΑΠ (Τσαχάκης-Κοτσώνης)

Κ. Αχαϊας 17.00 Αχαγιά 82-Ακράτα (Τσακαλογιάννης-Μαρινάκης)

Λεχαίου 17.00 Ολυμπιάδα Λ.-Έσπερος ΑΟΠΑ (Τεφτίκης Σ.-Τζίμης)

Β’ Κλ. Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-ΚΑΟ Μελισσίων (Πολυχρόνης-Τσολάκος)

2ος όμιλος

Χίου 16.00 Βούρειος Χίου-Έσπερος (Μαρίγλη-Ροδίτης)

Νέας Πεντέλης 17.00 Πεντέλη-Άρης Νίκαιας (Αντωνιάδης-Παπαδόπουλος Χρ.)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Λοκρός (Φάκαρος-Τσιμπούρης)

Βαρδινογιάννειο 17.00 ΟΦΗ-Ερμής Σχηματαρίου (Ζιώγας-Τηγάνης)

Κοκκινιάς (2ο ΓΕΛ) 17.00 Νίκη Αμαρουσίου-Έσπερος Λαμίας (Κουτσοδήμος-Μπακετέα)

Χαλκιά-Αναστασιάδη 17.00 ΑΕΕ Παναγίτσας-Άρης Πετρούπολης (Χατζημάρκος-Καρανικόλα Ελ.)

3ος όμιλος

Δ. Βικέλας 17.00 Φίλιππος Βέροιας-Νικόπολη Πρέβεζας (Φουτζήλας-Πράττος)

Ν. Ιωνίας Βόλου 17.00 Νίκη Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών (Λουλουδιάδης-Αγραφιώτης Γρ.)

Μπάρας Τρικάλων 17.00 Ίκαροι Τρ.-Ιωνικός Ιωνίας (Παπαγερίδης-Εκίζογλου)

Πολυκάστρου Κιλκίς 17.00 Εύαθλος Μακ.-Ζέφυρος Ο2 (Παριανόπουλος-Κοντογιάννης)

Αγρινίου 17.00 Αγρίνιο-Βέροια (Κρεσταινίτης-Ελ Ανύ)

Ιωαννίνων 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Πτολεμαϊδα (Καρκαλέτσης-Παπαθανασίου)

4ος όμιλος

Σίνδου 18.00 Αστέρας Σ.-Κένταυρος Καλλικράτειας (Σαρακενίδης-Χατζημπαλίδης)

Μίμης Τσικινας 16.00 ΧΑΝΘ-ΓΑΣ Κομοτηνή (Καρακώστας-Παζόλης)

Πολυγύρου 18.00 Πολύγυρος-Ευκαρπία (Δημάδης-Γιαννούλης Αναστ.)

Μακεδονικού 18.00 Μακεδονικός-ΜΕΝΤ (Σιταρίδης-Τζιοπάνος Γ.)

Ελευθερούπολης 18.00 Ελευθερούπολη-Απόλλων Καλ. (Καλέσης-Λαδάς)

Κομοτηνής 18.00 Κομοτηνή-Ορφέας Ν. Σκοπού (Ζαχαριάδης-Λάλλα)

Ευόσμου 18.00 Αίας Ευόσμου-Μαντουλίδης (Τσοκόλης-Πετανίδου)

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

(11η αγωνιστική)

Γλυφάδας 15.30 Ολυμπιακός-Παναθλητικός (Σταθόπουλος-Χουγιάζος)

Λευκάδας 16.00 Νίκη Λευκάδας-Παναθηναϊκός (Καρπάνος-Καμήτσος)

Εσπέρου 14.00 Εσπερίδες-Δάφνη Αγ. Δημητρίου (Μαραμής-Αργυρούδης)

Βόλου 12.00 Ολυμπιακός Βόλου-Πρωτέας Βούλας (Μελανίδης-Χατζηχαρίσης)

ΠΑΟΚ 12.00 ΠΑΟΚ-Αθηναϊκός (Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου)

Π. Νικολαΐδης 19.00 Φάρος-Πανιώνιος (Μηλαπίδης-Ορφανός Ι.)

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

(12η αγωνιστική)

1ος όμιλος

Καμινίων 12.00 Προφήτης Ηλίας-ΚΑΟ Μελισσίων (Κομιανός-Βελέτζας)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 13.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αγ. Παρασκευή (Δαβιδέλης-Τούσης)

Καλυβίων 14.00 ΓΑΣ Καλυβίων-ΟΑ Χανίων (Χαϊνά-Ντάση)

Μοσχάτου 12.00 Ελευθερία Μοσχάτου-Άρης Πετρούπολης (Μαυρέλης-Μελισσάρη)

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟΖ-Ηλιούπολη (Σκουλαρίκης-Αγγελής)

2ος Όμιλος

Πυλαίας 13.30 Πυλαία-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Δέλλας-Τσάνταλη)

Αλεξάνδρειο 13.00 Άρης-Πιερικός Αρχέλαος (Γκούτας-Λεκατσάς)

Μίκρας Α 13.30 Ναύαρχος Βότσης-Απόλλων Καλ. (Παπαδόπουλος Κ.-Αναστασιάδης)

Σταυρούπολης 13.30 Σταυρούπολη-Τιτάνες Δράμας (Ιορδανίδης-Κουφούδης)

Ιβανώφειο 14.00 Ηρακλής-Πανσερραϊκός (Χατζηκώστας-Χρυσάφης)

Χ. Χριστοδούλου 13.30 Ασπίδα Ξάνθης-Ολύμπια ΓΣ Λάρισας (Κολοκυθάς-Γιαννούλης Στ.)

… Δείτε ολόκληρο το άρθρο στη σελίδα που δημοσιεύτηκε – Πηγή: SPORT24

ΣΧΟΛΙΑ

Κάνε like τη σελίδα μας στο Facebook

Κάνε like για να μαθαίνεις τις ειδήσεις που ξεχωρίζουν!