Σάββατο, 24 Ιουνίου 2017
# M-NEWS:
ΑΘΗΝΑ:
25 °C 0 kmh
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ:
28 °C 0 kmh
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Sport24]: Η μπασκετική δράση στις εθνικές κατηγορίες
[Sport24]: Η μπασκετική δράση στις εθνικές κατηγορίες

[Sport24]: Η μπασκετική δράση στις εθνικές κατηγορίες

Τη Δευτέρα θα διεξαχθεί ο τέταρτος ημιτελικός μεταξύ της ΑΕΚ και του Παναθηναϊκού για τη Stoiximan.gr Basket League, επομένως η Α2 θα έχει πρωταγωνιστικό ρόλο στο σημερινό αγωνιστικό πρόγραμμα. Συγκεκριμένα, όλα τα φώτα θα στραφούν στο Ιβανώφειο, εκεί όπου ο Ηρακλής θα υποδεχτεί τον Φάρο Κερατσινίου στον πρώτο τελικό των Playoffs για την άνοδο στη Stoiximan.gr Basket League, με τη σειρά να είναι ισόπαλη (1-1) από την κανονική περίοδο.

Από εκεί και πέρα, σήμερα θα γίνουν επίσης άλλος ένας αγώνας για τον βόρειο όμιλο της Β’ Εθνικής και άλλοι τρεις για τη Γ’ (ένας για τον 2ο όμιλο και δύο για τον 3ο), ωστόσο το κυρίως μενού για την τελευταία αγωνιστική και στις δύο κατηγορίες θα σερβιριστεί την Κυριακή. Τότε θα κριθούν και οι τελευταίες δύο ομάδες που θα υποβιβαστούν από τους νότιους ομίλους, όπως και οι δύο που θα προβιβαστούν από το Βορρά.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Stoiximan.gr Basket League

(4ος ημιτελικός Playoffs)

Δευτέρα 22 Μαΐου

ΟΑΚΑ 19.00 ΑΕΚ-Παναθηναϊκός (Καρακατσούνης-Μάνος-Ανδρικόπουλος)

A2

(1ος Τελικος Playoffs)

Σάββατο 20 Μαΐου

Ιβανώφειο 17.00 Ηρακλής-Φάρος Κερατσινίου (Δεσλής-Τζαφλέρης-Βαρδάλος)

Β’ Εθνική

(30ή αγωνιστική)

1ος όμιλος

Κυριακή 21 Μαΐου

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος-ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Γιακείμη-Αντωνίου)

Α. Παπανδρέου 17.00 Περιστέρι-Μανδραϊκός (Παπαθανασίου-Αυγερινός)

Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Βούλας-Παπάγος (Πόντας-Πλιάκας)

Απόλλωνα 17.00 Απόλλωνας Σμύρνης-Τρίτωνας (Παπαφωτίου-Ισιγώνης)

Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-Κορωπί (Μπούκας-Καλογριάς)

Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-Ιωνικός Νίκαιας (Χρηστίδης Π.-Λαζόγκα)

Δ. Βικέλας 17.00 ΑΕΝ Κηφισιάς–Εργοτέλης (Κοτσίμπος-Χουγιάζος)

2ο Ελευσίνας 17.00 Πανελευσινιακός-Μαρούσι (Μαραμής-Αντωνιάδης)

2ος όμιλος

Σάββατο 20 Μαΐου

Αγιάς Λάρ. 17.00 Ερμής Αγιάς-Φίλιππος Βέροιας (Παπαδόπουλος Χ.-Τσούλης)

Κυριακή 21 Μαΐου

ΔΑΚ Καστοριάς 17.00 Καστοριά-Πιερικός Αρχέλαος (Φούτζηλας-Πετανίδου)

Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-Καρδίτσα (Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.)

ΔΑΚ Μεσολογγίου 17.00 Χαρίλαος Τρικούπης-Στρατώνι (Τσακαλογιάννης-Μακρόπουλος)

Μ. Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-Ασπίδα Ξάνθης (Τσιαπλής-Σαρακενίδης)

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Αγρίνιο (Δημάδης-Ελευθεριάδης)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Πολύγυρος (Μελανίδης-Ντόγκας)

ΔΑΚ Ευόσμου 17.00 Αίας Ευόσμου-Πευκοχώρι (Τσουμαχίδης-Δολγυρας)

Γ’ Εθνική
1ος όμιλος

(30ή αγωνιστική)

Κυριακή 21 Μαΐου

1ο Δ. Χαϊδαρίου 17.00 Δάφνη Δαφνίου-ΚΑΟ Κορίνθου (Κώτσου-Αλεβίζος)

Τέντας 17.00 Καλαμάτα-Άρης Πετρούπολης (Καρακάσης-Κωνσταντινίδου)

Γλαύκου 17.00 Γλαύκος-Κεραυνός Αιγίου (Λογοθέτης-Τσαούσογλου)

Ακράτας 15.30 Ακράτα-Πορφύρας (Ασημακάκη-Λεκατσάς)

Ερμιόνης 17.00 Ερμιόνη-Αχαγιά ’82 (Δελαγραμμάτικας-Σκουλαρίκης)

Ν. Σμύρνης 17.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Έσπερος ΑΟΠΑ (Μαραγκάκης-Κατσαπρακάκης)

Β’ Κλ. Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Ίκαρος Καλλιθέας (Τσαχάκης-Σπυρόπουλος Σπ.)

2ος όμιλος

(26η αγωνιστική)

Σάββατο 20 Μαΐου

Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος Λαμίας-Κάδμος (Σκαλτσής-Σταγιάνος)

Κυριακή 21 Μαΐου

Δ. Περιστεράκης 14.00 Πανναξιακός-Διαγόρας Δρ. (Γεράνιος-Ελ Ενύ)

Θήρας 12.00 Σαντορίνη-Λοκρός Αταλάντης (Ρίζος-Νάστος)

Βαρδιονογιάννειο 11.30 ΟΦΗ-Ιπποκράτης Κω (Τσάτσης-Σιδερης)

2o ΚΓ Νίκαιας (Καραμπίνη) 17.30 Άρης Νίκαιας-Νίκη Αμ. (Μηλαπίδης-Πολυχρόνης)

Εθν.

… Δείτε ολόκληρο το άρθρο στη σελίδα που δημοσιεύτηκε – Πηγή: SPORT24

ΣΧΟΛΙΑ

Κάνε like τη σελίδα μας στο Facebook

Κάνε like για να μαθαίνεις τις ειδήσεις που ξεχωρίζουν!