Σάββατο, 17 Νοεμβρίου 2018
10 °C 10 kmh
11 °C 7 kmh
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Sport-FM]: Νίκη… βάλσαμο για τη Λάρισα, ξανά «άσφαιρος» ο ΠΑΣ!
[Sport-FM]: Νίκη… βάλσαμο για τη Λάρισα, ξανά «άσφαιρος» ο ΠΑΣ!

Η αποβολή του Τσικάρσκι στο 48’ οδήγησε στα γκολ των Γκόλια δύο λεπτά μετά και Ντέλετιτς στο 75’, με την ΑΕΛ να νικάει 2-0, παίρνοντας… ανάσα και διατηρώντας το «στείρο» σερί του ΠΑΣ Γιάννινα.

Την πρώτη της νίκη, μετά από τέσσερις ανεπιτυχείς προσπάθειες πήρε η ΑΕΛ, που επικράτησε μέσα στην «AEL FC Arena» με 2-0 του ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος έμεινε για έκτο σερί παιχνίδι χωρίς «τρίποντο», στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής στην Σούπερ Λίγκα.
Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, ειδικότερα στο πρώτο 45λεπτο όπου και έχασαν σωρεία ευκαιριών για να προηγηθούν. Χρειάστηκε όμως να φτάσουμε στο δεύτερο ημίχρονο και να αποβληθεί ο Τσικάρσκι στο ξεκίνημα για να μπορέσουν να σκοράρουν, αρχικά με τον Γκόλια στο 50’ και εν συνεχεία με τον Ντέλετιτς, στο 75’. Παίρνοντας μεγάλη βαθμολογική «ανάσα» και ανεβαίνοντας στη μέση της βαθμολογίας!
Οι φιλοξενούμενοι δικαιούνται να φωνάζουν στο ξεκίνημα της αναμέτρησης για ένα οφσάιντ του Ντόλοβατς που δεν ήταν, αλλά και για τη φάση του 1-0, με τον Φατιόν να κάνει κίνηση προς τη μπάλα όντας «ακάλυπτος». Ωστόσο, παρουσιάστηκαν και πάλι προβληματικοί με αποτέλεσμα να φιγουράρουν στα χαμηλά «πατώματα» του βαθμολογικού πίνακα, όντες στη θέση που οδηγεί στα μπαράζ…
Το ματς:
Στο πρώτο ημίχρονο, η ΑΕΛ απείλησε κυρίως από «στημένα», με εκτελέσεις κόρνερ και φάουλ και γενικώς μετά το… μουδιασμένο της ξεκίνημα ήταν εμφανώς ανώτερη του αντιπάλου της.