27 °C 7 kmh
24 °C 11 kmh
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Sport-FM]: Έπεσε σε… τοίχο ο Πλατανιάς!
[Sport-FM]: Έπεσε σε… τοίχο ο Πλατανιάς!

«Κόλλησαν» Πλατανιάς και Κέρκυρα στα Περιβόλια. Οι γηπεδούχοι είχαν τις ευκαιρίες αλλά είδαν τον Γιαννακόπουλο να τους λέει «όχι» σε κάθε τελική προς την εστία στο β’ ημίχρονο, μένοντας στο 0-0.

Όλα μηδέν στα «Περιβόλια». Πλατανιάς και Κέρκυρα έμειναν στο 0-0, με τους γηπεδούχους να έχουν τις καλύτερες ευκαιρίες στο ματς αλλά να βλέπουν τον Γιαννακόπουλου να κατεβάζει τα… ρολά και να μην τους επιτρέπει να σκοράρουν σε καμία τελική που είχαν προς την εστία στο δεύτερο ημίχρονο.
Εξαιρετικά στημένη στο γήπεδο η Κέρκυρα που είχε και αυτή δύο μεγάλες ευκαιρίες για τη νίκη αλλά ο Επστάιν (28’) και ο Γκόμες (81’) δεν κατάφεραν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα.
Ο Ντεβέσα στο 63’ είδε τον Σιόντη να τον σταματάει πάνω στην γραμμή, ενώ ο Γιαννακόπουλος είπε «όχι» στις προσπάθειες των Μπούτνικ (79’, 88’) και Ντεβέσα (90’).
Στους 3 βαθμούς ο Πλατανιάς, στους 4 η Κέρκυρα μετά το πέρας των τεσσάρων πρώτων αγωνιστικών.

Το ματς

Με… κάρτα στα 30 δευτερόλεπτα ξεκίνησε το ματς, με τον Ντεβέσα να «κιτρινίζεται» για σκληρό φάουλ στον χώρο της μεσαίας γραμμής. Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο, τα λάθη στον χώρο της μεσαίας γραμμής διαδέχονταν το ένα το άλλο κάτι που δεν επέτρεπε στις δύο ομάδες να αποκτήσουν ρυθμό.