Τετάρτη, 22 Ιανουαρίου 2020
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Sport-FM]: «Άσος» από… ημίχρονο και εξάδα για τον Άρη!
[Sport-FM]: «Άσος» από… ημίχρονο και εξάδα για τον Άρη!

Με τους Ιντέγε και Γκάμα να σκοράρουν από δύο φορές ο… καταιγιστικός Άρης προηγήθηκε του Βόλου με τρία γκολ από το πρώτο κιόλας 45λεπτο, ενώ το τελικό 4-0 τον επανέφερε σε… τροχιά πλέι οφ!

Σε… παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε ο Άρης το σημερινό του παιχνίδι κόντρα στον Βόλο, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Super League 1 στο «Κλεάνθης Βικελίδης» όπως μαρτυράει η νίκη του με 4-0…
Οι «κιτρινόμαυροι» είχαν τους Ιντέγε και Γκάμα σε… μεγάλα κέφια, καθώς αμφότεροι σκόραραν από δύο φορές, ο πρώτος στο 12ο και στο 24ο λεπτό κι ο δεύτερος στο 30’ με πέναλτι και στο 61’, δίνοντας και δύο ασίστ, πήραν… ξεκούραστα το πρώτο τους «τρίποντο» μετά από τέσσερις αγωνιστικές και παρέμειναν σε… τροχιά πλέι οφ!
Αντιθέτως, οι νεοφώτιστοι παρουσιάστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων, με αποτέλεσμα να χάσουν ουσιαστικά από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, δίνοντας τέλος στο αήττητο σερί των δύο τελευταίων ματς.
Με το τελικό 4-0 να ανεβάζει τον μεν Άρη πέμπτο, με 21 βαθμούς πλέον, ενώ ο Βόλος βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογίας, έχοντας 17 πόντους.
Το ματς:
Στο πρώτο ημίχρονο, ο Άρης φρόντισε να δείξει τις… διαθέσεις του από το ξεκίνημα κιόλας. Έτσι λοιπόν, έπαιξε ψηλά, πίεσε τον αντίπαλο του κλείνοντας τον στα καρέ του και στη συνέχεια ήταν θέμα… ευστοχίας το κατά πόσο θα κατάφερνε να σκοράρει και να καθαρίσει γρήγορα την υπόθεση νίκη.