Πέμπτη, 8 Δεκεμβρίου 2016
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [SentraGoal]: Ζημιά με Γουίκχαμ στην Κρίσταλ Πάλας
[SentraGoal]: Ζημιά με Γουίκχαμ στην Κρίσταλ Πάλας

ΜΕ ΡΗΞΗ ΠΡΟΣΘΙΟΥ ΧΙΑΣΤΟΥ ΜΕΝΕΙ ΕΚΤΟΣ ΓΙΑ ΜΗΝΕΣ

Εκτός αγωνιστικών χώρων για μεγάλο διάστημα (τρεις με τέσσερις μήνες τουλάχιστον), θα μείνει ο ΚόνορΓουίκχαμ της Κρίσταλ Πάλας, ο οποίος υπέστη ρήξη πρόσθιου χιαστού στο δεξί γόνατο, όταν χτύπησε κατά την διάρκεια του αγώνα της ομάδας του με την Σουόνσι.

Ο 23χρονος επιθετικός είχε σκοράρει στα δύο προηγούμενα ματς της λονδρέζικης ομάδας, με Μπέρνλι και Μάντσεστερ Σίτι, και ξεκίνησε βασικός στο «Λίμπερτι», όπου όμως στάθηκε εξαιρετικά άτυχος, καθώς τραυματίστηκε σοβαρά στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.

Ο Γουίκχαμ θα υποβληθεί σε χειρουργική επέμβαση, μετά την οποία αναμένεται να ξεκαθαρίσει το διάστημα απουσίας του. Η Κρίσταλ Πάλας γνώρισε την ήττα 5-4 από τη Σουόνσι, δεχόμενη δύο γκολ στις καθυστερήσεις, και πλέον μετρά έξι σερί ήττες στην Premier League