Τρίτη, 6 Δεκεμβρίου 2016
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [SentraGoal]: «Τριάρα» πρόκρισης η Ξάνθη
[SentraGoal]: «Τριάρα» πρόκρισης η Ξάνθη

ΠΡΩΤΟΙ ΒΑΘΜΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΛΟΥΤΣΕΣΚΟΥ

Η Ξάνθη ήθελε πάση θυσία τη νίκη, μετά την ήττα από τον ΠΑΣ Γιάννινα για να παραμείνει σε τροχιά πρόκρισης και την πέτυχε, κερδίζοντας την Καλλονή με 3-1. Η ομάδα του Λουτσέσκου ήταν ανώτερη καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και την επόμενη αγωνιστική θα παίξει τα «ρέστα» της κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα για την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Οι παίκτες του Ραζβάν Λουτσέσκου ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και μόλις στο 3ο λεπτό προηγήθηκαν με σκόρερ τον Ράνο.

Οι γηπεδούχοι με συνεχή πίεση στην άμυνα της Καλλονής , ήθελαν να τελειώσουν από νωρίς τον αγώνα για να μην μπουν σε περιπέτειες. Η πίεση αυτή απέφερε καρπούς και στο 23΄ο Λάζιτς με κοντινή προβολή έκανε το 2-0, βάζοντας τις βάσεις για τη νίκη των «Ακριτών».

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε παρόμοια με το πρώτο, καθώς στο 47’ ο Νιέτο με πολύ ωραίο τρόπο έκανε το 3-0, τελειώνοντας ουσιαστικά την αναμέτρηση.

Το μόνο που κατέφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν με τον Φράγκο στο 70ο λεπτό.

ΣΚΟΡΕΡΣ: 3’ Ράνος, 23’ Λάζιτς, 47’ Νιέτο – 70’ Φράγκος