Κυριακή, 11 Δεκεμβρίου 2016
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [SentraGoal]: Τεσσάρα, αλλά με άγχος για την Ιντερ (vid)
[SentraGoal]: Τεσσάρα, αλλά με άγχος για την Ιντερ (vid)

Η 14Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΤΗ SERIE A

Πριν συμπληρωθεί το 10λεπτο στο «Σαν Σίρο», η Ίντερ είχε μπει σε θέση… οδηγού, χάρη στα γκολ των Μπρόζοβιτς (3΄), Καντρέβα (9΄). Στο 19′ με τον Ικάρντι τριπλασίασε τη διαφορά ασφαλείας που είχε. Και όλα έδειχναν ότι θα περάσει ένα ήσυχο βράδυ με αντίπαλο τη Φιορεντίνα.

Όταν δε οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίχτες (45΄ Ροντρίγκες) η αίσθηση έγινε σιγουριά. Φευ. Οι «βιόλα» δε σήκωσαν τα χέρια ψηλά, δεν παράτησαν την αναμέτρηση. Μείωσαν με τους Κάλινιτς (37΄), Ίλιτσιτς (62΄) και έβαλαν δύσκολα στους γηπεδούχους. Οι οποίοι καρδιοχτύπησαν αρκετά, ως τις καθυστερήσεις. Όπου ο Ικάρντι έκανε το 4-2 και όλα τελείωσαν.

Νωρίτερα, η Νάπολι δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Σασουόλο. Οι «παρτενοπέι» προηγήθηκαν με τον Ινσίνιε (42′) αλλά ο Ντεφρέλ (82′) ισοφάρισε και χάρισε στους φιλοξενούμενους έναν πόντο.

Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής:

Σάββατο 26/11

Τορίνο – Κιέβο 2-1 (36′, 38′ Φαλκέ – 86΄ Ινγκλέζε)

Έμπολι – Μίλαν 1-4 (17′ Σαπονάρα – 15′, 78′ Λαπαντούλα, 62′ Σούσο, 64′ Κόστα αυτ.)

Κυριακή 27/11

Παλέρμο – Λάτσιο 0-1 (31′ Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς)

Μπολόνια – Αταλάντα 0-2 (15′ Μαζιέλο, 68′ Κούρτιτς)

Κάλιαρι – Ουντινέζε 2-1 (35′ πέν. Ντιέγκο Φαρίας, 58′ Σάου – 51′ Φοφανά)

Κροτόνε – Σαμπντόρια 1-1 (43′ Φαλτσινέλι – 71′ Μπρούνο Φερνάντες)

Τζένοα – Γιουβέντους (3′ και 19′ Χιοβάνι Σιμεόνε, 29′ αυτ. Αλέξ Σάντρο – 82′ Πιάνιτς)

Ρόμα – Πεσκάρα 3-2 (7′, 10′ Τζέκο, 71′ Περότι – 60′ Μεμουσάι, 74′ Καπράρι)

Δευτέτα 28/11

Νάπολι – Σασούολο 1-1 (42′ Ινσίνιε – 82′ Ντεφρέλ)

Ίντερ – Φιορεντίνα 4-2 (3΄ Μπρόζοβιτς, 9΄ Καντρέβα, 19΄, 90+1΄ Ικάρντι – 37΄ Κάλινιτς, 62΄ Ιλιτσιτς)