Σάββατο, 10 Δεκεμβρίου 2016
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [SentraGoal]: Νίκη – πρόκριση ο Λεβαδειακός
[SentraGoal]: Νίκη – πρόκριση ο Λεβαδειακός

Ο Λεβαδειακός επικράτησε 3-1 του Πανσερραϊκού για τη δεύτερη αγωνιστική του Κυπέλλου Ελλάδας. Η ομάδα της Βοιωτίας είχε εύκολο έργο απέναντι στους φιλοξενούμενους και αυτό φάνηκε από το ξεκίνημα καθώς βρέθηκαν να προηγούνται 3-0 στο ημίχρονο. Με τη νίκη τους αυτή οι γηπεδούχοι προκρίθηκαν στην επόμενη φάση, ενώ ο Πανσερραϊκός τέθηκε οριστικά εκτός Κυπέλλου.

Μόλις στο 1‘ ο Παππάς άνοιξε το σκορ για το Λεβαδειακό. Πριν προλάβουν να συνέλθουν από το σοκ οι φιλοξενούμενοι δέχτηκαν και δεύτερο τέρμα στο 13‘ με τον Ουόν. Το αποκορύφωμα ήρθε στο 41‘ όταν ο Γιακουμάκης έκανε το 3-0 και στην ουσία «τελείωσε» τη δουλειά για τους γηπεδούχους.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα καθώς τόσο η διαφορά δυναμικότητας, όσο και το ευρύ προβάδισμα του Λεβαδειακού δεν άφηναν περιθώρια αμφισβήτησης στον Πανσερραϊκό. Οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν απλά το γκολ της τιμής με τον Κάκκο στο 66‘, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

ΣΚΟΡΕΡΣ: 1′ Παππάς, 13′ Ουόν, 41′ Γιακουμάκης – 66′ Κάκκο

ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: Παππάς – Φουσού