Παρασκευή, 9 Δεκεμβρίου 2016
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [SentraGoal]: Νίκη, με λάθος απόφαση, ο Παναιτωλικός
[SentraGoal]: Νίκη, με λάθος απόφαση, ο Παναιτωλικός

ΧΕΡΙ ΕΚΤΟΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ, ΕΓΙΝΕ ΠΕΝΑΛΤΙ

Με εκτέλεση πέναλτι από τον Ουάρντα στο 12ο λεπτό, ο Παναιτωλικός νίκησε τον Πανθρακικό στο Αγρίνιο 1-0 για την 2η αγωνιστική του 7ου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδας, σημειώνοντας την πρώτη του νίκη.

Η ομάδα του Αγρινίου άξιζε τη νίκη απέναντι στην ομάδα της Κομοτηνής, μόνο που αυτή ήρθε με λάθος απόφαση του διαιτητή Πουλημά.

Συγκεκριμένα στο 11ο λεπτό ο διαιτητής σφύριξε πέναλτι σε χέρι του Ρουσσάκη, μόνο που η παράβαση έγινε εκτός περιοχής.

Ο Ουάρντα, στο 12ο λεπτό σημείωσε το νικητήριο γκολ, με τους γηπεδούχους να φθάνουν σε δεύτερο γκολ στο 39′, όταν ο Λεντέσμα με σουτ εκτός περιοχής, έστειλε την μπάλα στα αριστερό δοκάρι της εστίας του Πανθρακικού.

ΣΚΟΡΕΡ: 12′ πέν. Ουάρντα

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Πουλημάς (Κέρκυρας)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: 51′ Ρότσα, 89′ Χαντάκια / 11′ Ρουσσάκης, 23′ Γαβριηλίδης