Σάββατο, 3 Δεκεμβρίου 2016
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [SentraGoal]: Η «κηδεία» του αιώνα!
[SentraGoal]: Η «κηδεία» του αιώνα!

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ

Ο Ατρόμητος έκανε την ανατροπή του αιώνα και πήρε τεράστιο «διπλό» με 4-3 επί του ΠΑΟΚ στην Τούμπα και για δεύτερη σερί αγωνιστική οι παίκτες του Γιώργου Κορακάκη ανέτρεψαν τα δεδομένα.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν ιδανικά το παιχνίδι, καθώς άνοιξαν το σκορ στην πρώτη καλή ευκαιρία που δημιούργησαν. Ο Μάτος από δεξιά βρήκε ωραία τον Πέλκα και η σέντρα του τελευταίου βρήκε τον Ροντρίγκεζ, με τον εξτρέμ του ΠΑΟΚ με ωραία κεφαλιά να νικάει τον Γκορμπούνοφ και να γράφει το 1-0.

Το τέρμα έδωσε «φτερά» στους παίκτες του «δικεφάλου» και συνέχισαν με ασφυκτική πίεση στην άμυνα του Ατρόμητου, με τους φιλοξενούμενους να δείχνουν εμφανώς επηρεασμένοι από το γρήγορο γκολ.

Η πίεση του ΠΑΟΚ απέφερε καρπούς στο 27’, όταν ο Κουλούρης εκμεταλλεύτηκε τη σέντρα του Ροντρίγκεζ και από κοντά έκανε το 2-0.

Πέντε λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στο γκολ, αλλά το σουτ του Κουλούρη χτύπησε στο δοκάρι του Γκορμπούνοφ.

Στο δεύτερο μέρος, ο Ατρόμητος ξεκίνησε καλύτερα με σκοπό να μειώσει για να μπει και πάλι στο παιχνίδι και το πέτυχε στο 56’.

Ο Μπίτολο με ωραία σέντρα βρήκε τον Λε Ταλέκ και ο Γάλλος με καρφωτή κεφαλιά μείωσε σε 2-1.