Σάββατο, 3 Δεκεμβρίου 2016
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [SentraGoal]: Άλλο Ολυμπιακός, άλλο… Λαμία!
[SentraGoal]: Άλλο Ολυμπιακός, άλλο… Λαμία!

ΔΕ ΣΤΟΙΧΙΣΕ ΣΤΟΥΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΥΣ Η ΑΠΟΒΟΛΗ ΖΟΡΜΠΑ

Κέρκυρα και Λαμία αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 για τη δεύτερη αγωνιστική ημέρα του Κυπέλλου Ελλάδας, σκορ και εναλλαγές συναισθημάτων στους λίγους θεατές που βρέθηκαν στις εξέδρες της έδρας των γηπεδούχων. Η ομάδα που λίγες μέρες νωρίτερα έβαλε… φρένο στον πρωταθλητή Ολυμπιακό, αγωνίστηκε με αλλαγές και τα βρήκε «σκούρα» απέναντι στους Λαμιώτες.

Το σκορ άνοιξε στο 12′ ο Κόντος για την Κέρκυρα, ωστόσο η Λαμία ισοφάρισε πέντε λεπτά αργότερα με το φάουλ του Βάντερσον. Όσο περνούσε η ώρα η Λαμία ανέβαζε… στροφές και στο 43‘ κατάφερε να φέρει «τούμπα» το παιχνίδι με το τέρμα που σημείωσε ο Όμο.

Δέκα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ένα λάθος του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων, Τσενάμο, είχε ως αποτέλεσμα οι «Φαίακες» να ισοφαρίσουν. Στο 76′ ο Ζορμπάς αποβλήθηκε, αφήνοντας την Κέρκυρα με δέκα παίκτες, ωστόσο αυτό δεν κατάφερε να το εκμεταλλευτεί η Λαμία και έτσι η αναμέτρηση έληξε με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες.

ΣΚΟΡΕΡ: 12′ Κόντος, 54′ Τσέναμο αυτογκόλ – 17′ Βάντερσον, 43′ Ομο

ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: Τουράμ, Aνδρεόπουλος, Επστάιν – Κοτσώνης, Ομο, Βάντερσον, Ντουρμισάι

ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: 76′ Ζορμπάς

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ρούσσος (Πρέβεζας)

ΚΕΡΚΥΡΑ (Μ. Γρηγορίου): Aραμπατζής, Αντιλέκου, Ζαραδούκας (59′ Επστάιν), Γκομές, Τουράμ (67′ Σπινουλας), Ανδρεόπουλος (46′ Γεωργακόπουλος), Γεωργίου, Ζορμπάς, Ντιμιτρόφσκι, Σιόντης, Κόντος

ΛΑΜΙΑ (Μ. Τεννές): Τσενάμο, Κοτσώνης (59′ Βαλλιός) , Kαραγιάννης, Σπυρόπουλος, Παπαργυρίου, Αναστασιάδης, Βάντερσον, Ντουρμισάι, Αυγενικού (56′ Μπουλούλης), Μπλάζιτς (68′ Πίντο), Ομο