Σάββατο, 21 Οκτωβρίου 2017
19 °C 0 kmh
20 °C 3 kmh
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Πρώτο Θέμα]: Superleague: «Γκέλες» για Ολυμπιακό, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ – Γλίτωσε ο Παναθηναϊκός

Αήττητος συνεχίζει ο Λεβαδειακός – Δεύτερη εκτός έδρας νίκη για την Ξάνθη – Σήμερα παίζουν Λαμία-Πανιώνος
Γκέλα ο Ολυμπιακός αλλά γκέλες και ο ΠΑΟΚ με την ΑΕΚ! Οι ερυθρόλευκοι έχασαν με 1-0 από Ατρόμητο, η ΑΕΚ 2-0 από τον Αστέρα ενώ ο ΠΑΟΚ είχε έρθει ισόπαλος 1-1 με την ΑΕΛ.
Ο Αστέρας Τρίπολης είναι η ομάδα που έπαυσε το εφετινό αήττητο της ΑΕΚ στη Super League, επικρατώντας της Ένωσης με 2-0 στο «Θ. Κολοκοτρώνης». Οι Αρκάδες έφτασαν στην πρώτη νίκη τους στο πρωτάθλημα σκοράροντας στο δεύτερο ημίχρονο με τους Μουνάφο στο 47ο και Μανιά στο 81ο λεπτό.
Για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι ο Ολυμπιακός έμεινε χωρίς νίκη και για δεύτερο συνεχόμενο γνώρισε την ήττα, αυτή τη φορά από τον Ατρόμητο με 1-0 μέσα στο γήπεδο Καραϊσκάκη και πλέον από πολύ νωρίς αρχίζει να αποχαιρετά την υπόθεση τίτλος. Το «χρυσό» γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Κιβρακίδης στο 60′.
Παρουσία 12.000 οπαδών του, οι οποίοι δεν σταμάτησαν δευτερόλεπτο να τραγουδούν, ο ψυχωμένος Παναθηναϊκός νίκησε 2-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα στη Λεωφόρο και πήρε βαθιά ανάσα.
Ο ΠΑΟΚ κρατούσε τη νίκη κόντρα στη Λάρισα με το γκολ του Μάτος, αλλά στο β’ μέρος προτίμησε να κάτσει σε αυτό το προβάδισμα και ο Κριζμάν (89′) τον έστειλε.