Δευτέρα, 5 Δεκεμβρίου 2016
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Πρώτο Θέμα]: ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 3-4: Επική ανατροπή και τεράστιο τρίποντο για τους Περιστεριώτες!

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο χάρις στα γκολ των Ροντρίγκες (3′) και Κουλούρη (26′) και ήταν μπροστά στο σκορ με 3-1 μέχρι το 73′ – Η αποβολή του Κάνιας όμως έφερε τα πάνω κάτω κι οι απίθανοι Περιστεριώτες πέτυχαν μια απίθανη ανατροπή – Στο 73′ ο Ούμπιδες μείωσε σε 3-2, στο 86′ ο Παπαδόπουλος έκανε το 3-3 και στο 93′ ο Τόνσο στην κόντρα επίθεση σημείωσε το 3-4!
Αυτό είναι το ποδόσφαιρο! Ο Ατρόμητος έριξε νοκ άουτ τον ΠΑΟΚ με τον ίδιο τρόπο που ο «Δικέφαλος» έφυγε νικητής πριν λίγες μέρες από το «Αρτέμιο Φράνκι». Με γκολ στα… χασομέρια από τον Τόνσο! Γκολ και… τρίποντο!
Ο Ατρόμητος ήρθε με σκοπό να πάρει κάτι από το ματς της Τούμπας. Δεν παράτησε σε κανένα σημείο τον αγώνα, και εκεί που έδειχνε ότι θα έφευγε με άδεια χέρια, εξαιτίας της πολύ καλής απόδοσης του ΠΑΟΚ στα πρώτα 45 λεπτά, στο τέλος έφυγε με το τρίποντο!
Η φάση που έφερε… τούμπα το ματς, με τον ΠΑΟΚ να προηγείται 3-1, έγινε στο 73ο λεπτό. Ο Κάνιας επέλεξε να… μπλοκάρει την μπάλα που κατευθυνόταν στα δίχτυα του Μπρκιτς, άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες και οι Περιστεριώτες μειώνοντας σε 3-2 πίστεψαν ότι μπορούν να κλέψουν το ματς.