Κυριακή, 4 Δεκεμβρίου 2016
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [NewsIt]: Κύπελλο Ελλάδας: Ματσάρα από Αρη και Αστέρα! Εκπληξη Αιγινιακού
[NewsIt]: Κύπελλο Ελλάδας: Ματσάρα από Αρη και Αστέρα! Εκπληξη Αιγινιακού

Χορταστικό παιχνίδι έγινε στο «Κλεάνθης Βικελίδης», όπου ο Άρης και ο Αστέρας Τρίπολης ήρθαν ισόπαλοι με 3-3, στην 2η αγωνιστική του 5ου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδας (Β΄ φάση). Ο Αστέρας ειχε προηγηθεί 3-1, αλλά οι παίκτες του Άρη βρήκαν τα έφτασαν στα τελευταία λεπτά στην ισοφάριση.

Ο Αστέρας ειχε προηγηθεί 3-1, αλλά οι παίκτες του Άρη βρήκαν τα έφτασαν στα τελευταία λεπτά στην ισοφάριση.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ λίγο πριν κλείσει το πρώτο τέταρτο του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 14ο λεπτό ο Αργεντινός Μάσα έκανε το εναέριο σουτ από σέντρα του Τσουκαλά και έγραψε το 1-0. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 25΄ με τον Μπαργκάν.

Ο Αστέρας πήρε ξανά το προβάδισμα τέσσερα λεπτά αργότερα (29΄) με τον Ιωαννίδη.