Τετάρτη, 7 Δεκεμβρίου 2016
# M-NEWS:
ΑΘΗΝΑ:
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ:
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [In]: Ημέρα Κυπέλλου με πέντε αγώνες
[In]: Ημέρα Κυπέλλου με πέντε αγώνες

[In]: Ημέρα Κυπέλλου με πέντε αγώνες

Aθήνα
Επιστροφή στους αγώνες τους Κυπέλλου Ελλάδας στο ποδόσφαιρο, καθώς διεξάγεται η 2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων. Το σημερινό πρόγραμμα περιλαμβάνει πέντε αναμετρήσεις, με την αρχή να δίνεται στις 15:00, με τον Πλατανιά να υποδέχεται τη Σπάρτη στο δημοτικό Περιβολίων και τον Αγροτικό Αστέρα να φιλοξενεί τον ΠΑΣ Γιάννινα στο δημοτικό Ευόσμου «Δημήτρης Κοντικάκης».
Στις 17:15 θα γίνουν οι αγώνες Αρης-Αστέρας Τρίπολης στο γήπεδο «Κλεάνθης Βικελίδης» και Βέροια-Αιγινιακός στο δημοτικό στάδιο Βέροιας και στις 19:30, στο δημοτικό στάδιο Καρδίτσας, η ΑΕΚ θα φιλοξενηθεί από την Αναγέννηση Καρδίτσας.
Συνοπτικά το πρόγραμμα της αγωνιστικής:
1ος όμιλος
Λάρισα – Πανελευσινιακός (AEL FC Arena) 30/11/2016 (15:00)
Τρίκαλα – ΠΑΟΚ (Δημ. Τρικάλων) 01/12/2016 (17:15)
2ος όμιλος
Πλατανιάς – Σπάρτη (Δημ. Περιβολίων) 29/11/2016 (15:00)
Χανιά – Ολυμπιακός (Δημ. Περιβολίων) 01/12/2016 (19:30)
3ος όμιλος
ΑΕΠ Ηρακλής-Απόλλων Σμ. (Καυτανζόγλειο) 30/11/2016 (17:15)
ΟΦΗ-Παναθηναϊκός («Βαρδινογιάννης»)30/11/2016 (19:30)
4ος όμιλος
Αγροτικός Αστέρας-ΠΑΣ Γιάννινα (Δημ. Ευόσμου) 29/11/2016 (15:00)
Ξάνθη – ΑΕΛ Καλλονής (Ξάνθη Arena) 01/12/2016 (15:00)
5ος όμιλος
Άρης – Αστέρας Τρίπολης (“Κλ. Βικελίδης”) 29/11/2016 (17:15)
Βέροια – Αιγινιακός (Δημ. Βέροιας) 29/11/2016 (17:15)

6ος όμιλος

Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΕΚ (Δημ. Καρδίτσας) 29/11/2016 (19:30)
Κασσιόπη – Λαμία 1964 (ΕΑΚ Κέρκυρας) 30/11/2016 (15:00)
7ος όμιλος
Παναιτωλικός – Πανθρακικός (Παναιτωλικού) 30/11/2016 (15:00)
Καλλιθέα – Ατρόμητος (“Γρ. Λαμπράκης”) 01/12/2016 (17:15)
8ος όμιλος
Κισσαμικός – Πανιώνιος (Δημ. Μάλεμε) 30/11/2016 (17:15)
Λεβαδειακός – Πανσερραϊκός (Δημ. Λιβαδειάς) 01/12/2016 (15:00)

… Δείτε ολόκληρο το άρθρο στη σελίδα που δημοσιεύτηκε – Πηγή: IN

ΣΧΟΛΙΑ

Κάνε like τη σελίδα μας στο Facebook

Κάνε like για να μαθαίνεις τις ειδήσεις που ξεχωρίζουν!