Πέμπτη, 17 Οκτωβρίου 2019
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Gazzetta]: Τορίνο – Μίλαν 2-1: Κατάρρευση σε 4 λεπτά (vid)
[Gazzetta]: Τορίνο – Μίλαν 2-1: Κατάρρευση σε 4 λεπτά (vid)

Οι Ροσονέρι προηγήθηκαν νωρίς αλλά δεν καθάρισαν το ματς και με δύο γκολ του Μπελότι σε ένα 4λεπτο η Γκρανάτα έκανε μεγάλη ανατροπή.

Ο Πάολο Μαλντίνι διέψευσε πριν την έναρξη ότι υπάρχει οποιαδήποτε αμφιβολία για το μέλλον του Μάρκο Τζαμπάολο, αλλά αν η Μίλαν συνεχίσει έτσι, θα έρθουν κι αυτές. Σε ένα παιχνίδι που είχαν από νωρίς το προβάδισμα και τον έλεγχο του, οι Ροσονέρι δεν κατάφεραν τελικά όχι να νικήσουν αλλά να πάρουν έστω βαθμό, με συνέπεια να υποστούν την 3η ήττα σε πέντε αγωνιστικές. Ετσι, η Τορίνο ξέχασε τις δύο σερί δικές της και επέστρεψε στα τρίποντα. Κόκκινη κάρτα είδε ο παγκίτης Ρέινα, τρελές ευκαιρίες έχασαν ο Κεσί στο 93′ και ο Τζάτζα στο 95′, τεράστια επέμβαση Σιρίγκου στο ίδιο λεπτό…

Το ματς ήταν μοιρασμένο στο ξεκίνημα του αλλά πήγε προς την πλευρά της Μίλαν από το 16′, όταν ο διαιτητής έδειξε πέναλτι για μαρκάρισμα του Ντε Σιλβέστρι στον Ραφαέλ Λεάο, με τον Πιόντεκ να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να ευστοχεί (0-1). Με ψυχολογία, την ώρα που η Τορίνο είχε νεύρα, οι Ροσονέρι θα μπορούσαν γρήγορα να φτάσουν και σε δεύτερο γκολ αλλά ο Σιρίγκου απέκρουσε στον Ραφαέλ Λεάο στο 22′ και το σουτ του Τσακχάνογλου στο 24′.