Τρίτη, 6 Δεκεμβρίου 2016
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Gazzetta]: «Πρόβλημα στο γκολ»
[Gazzetta]: «Πρόβλημα στο γκολ»

Ο Παράσχος τόνισε πως ο Πλατανιάς πρέπει να βρει λύση στην επιθετική του δυστοκία

Ο Πλατανιάς κέρδισε την Σπάρτη, επέστρεψε στις νίκες αλλά ο Γιώργος Παράσχος τόνισε πως η ομάδα πρέπει να βελτιωθεί στην τελική της προσπάθεια. «Πήραμε μια πολύ δύσκολη νίκη απέναντι σε μια ομάδα με καλά στοιχεία. Εμείς στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν καθόλου καλοί και ψαχνόμασταν για να βρεθούμε καθώς είχαμε πολλές αλλαγές. Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν πολύ καλύτεροι από τον αντίπαλό μας, όμως και πάλι δεν καταφέραμε να “κλειδώσουμε” από νωρίς το ματς αν και είχαμε ευκαιρίες, όπως αυτή του Τσουράκη. Πρέπει να σοβαρευτούμε λίγο στην τελική προσπάθεια. Αν γινόταν σε εκείνο το σημείο το 2-0 θα είχαμε ένα διαφορετικό παιχνίδι στη συνέχεια. Αντίθετα δώσαμε το δικαίωμα στην Σπάρτη να ελπίζει και ευτυχώς δεν δεχτήκαμε την ισοφάριση στο τελευταίο λεπτό. Τώρα κοιτάμε τον αγώνα με τον Πανιώνιο, που για μας είναι κομβικός. Πρέπει να δώσουμε τα πάντα για να κερδίσουμε», είπε αρχικά.

Και μετά ρωτήθηκε για την επιθετική δυστοκία των Κρητικών. «Το έχουμε πει και μόνοι μας ότι υπάρχει πρόβλημα στο γκολ. Βλέπετε και εσείς ότι δεν υπάρχουν εύκολα ματς.