19 °C 3 kmh
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Gazzetta]: Οι παίκτες του ΠΑΟΚ σε «ακτίνες»
[Gazzetta]: Οι παίκτες του ΠΑΟΚ σε «ακτίνες»

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» ηττήθηκε απόψε από την Τσέλσι και το gazzetta.gr…σκανάρει την απόδοση των ποδοσφαιριστών του

Ο ΠΑΟΚ γνώρισε απόψε την ήττα από την Τσέλσι με 1-0, σε ένα ματς όπου δεν ήταν καλός και είναι χαρακτηριστικό το εξής. Στο πρώτο ημίχρονο αν και η κατοχή έφτασε να είναι ακόμη και σε επίπεδα 82% υπέρ των λονδρέζων (έκλεισε στο 62%38%), ο «Δικέφαλος του Βορρά» υπέπεσε μόλις σε δύο φάουλ, παρότι ως επί το πλείστον δέχονταν πίεση και βρίσκονταν σε θέση άμυνας. Κάτι που αφορά όλους όσους έπαιξαν.
ΠΑΣΧΑΛΑΚΗΣ
Δεν ξεκίνησε καλά. Στο γκολ θα μπορούσε να αποσοβήσει το μοιραία και έπεσε λάθος, ενώ στα πρώτα λεπτά υπέπεσε σε λάθη, όπως εκείνο του 14′. Με την πάροδο του χρόνου πάντως βρήκε τα πατήματά του. Στο 38′ «νίκησε» τον Πέδρο στο μεταξύ τους τετ α τετ, ενώ αντέδρασε σωστά και στο 78′, στο σουτ του ίδιου παίκτη.
ΒΙΕΪΡΙΝΙΑ
Θα πρέπει να… ξεχάσει σύντομα την εμφάνισή του στο πρώτο ημίχρονο, κυρίως. Εχει το «ελαφρυντικό» πως έπαιξε στο δεξί άκρο της άμυνας που δεν είναι η θέση του, αλλά είχε πάρα πολλά προβλήματα. Στη φάση του γκολ δεν πρόλαβε να καλύψει τον Μπάρκλεϊ, ενώ στο 31′ ένα σοβαρό του λάθος παραλίγο να φέρει και άλλο τέρμα για την Τσέλσι.