Τετάρτη, 7 Δεκεμβρίου 2016
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Gazzetta]: ΠΑΟΚ – Ατρόμητος 3-4
[Gazzetta]: ΠΑΟΚ – Ατρόμητος 3-4

Κάζο μεγατόνων! Ο ΠΑΟΚ που προηγήθηκε 3-1 στο 70′, έμεινε με 10 παίκτες (κόκκινη Κάνιας) και ο Ατρόμητος έκανε την απόδραση της 10ετίας (3-4) με τον Τόνσο στο 93′! Αποδοκιμασίες στο φινάλε.

Αυτό είναι το ποδόσφαιρο! Ο Ατρόμητος έριξε νοκ άουτ τον ΠΑΟΚ με τον ίδιο τρόπο που ο «Δικέφαλος» έφυγε νικητής πριν λίγες μέρες από το «Αρτέμιο Φράνκι». Με γκολ στα… χασομέρια από τον Τόνσο! Γκολ και… τρίποντο!

Ο Ατρόμητος ήρθε με σκοπό να πάρει κάτι από το ματς της Τούμπας. Δεν παράτησε σε κανένα σημείο τον αγώνα, και εκεί που έδειχνε ότι θα έφευγε με άδεια χέρια, εξαιτίας της πολύ καλής απόδοσης του ΠΑΟΚ στα πρώτα 45 λεπτά, στο τέλος έφυγε με το τρίποντο!

Η φάση που έφερε… τούμπα το ματς, με τον ΠΑΟΚ να προηγείται 3-1, έγινε στο 73ο λεπτό. Ο Κάνιας επέλεξε να… μπλοκάρει την μπάλα που κατευθυνόταν στα δίχτυα του Μπρκιτς, άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες και οι Περιστεριώτες μειώνοντας σε 3-2 πίστεψαν ότι μπορούν να κλέψουν το ματς. Και το έκλεψαν. Δικαιότατα προκαλώντας αναταράξεις στους γηπεδούχους.

Ο ΠΑΟΚ (του πρώτου μέρους) και ο Ατρόμητος (του δεύτερου μισού) πρόσφεραν γκολ και θέαμα στην παγωμένη Τούμπα. Επτά γκολ, δοκάρια, αποβολή, πέναλτι, φάσεις κι άλλα πολλά στο 90λεπτο με το οποίο έπεσε η αυλαία της 12ης αγωνιστικής.