17 °C 3 kmh
15 °C 3 kmh
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Gazzetta]: Ολυμπιακός – Μπέτις 0-0
[Gazzetta]: Ολυμπιακός – Μπέτις 0-0

Ο Ολυμπιακός που αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο στο τελευταίο 15λεπτο, έπαιξε στα ίσια την Μπέτις (0-0) που είχε την κατοχή της μπάλας, αλλά αυτός έχασε τις μεγάλες ευκαιρίες με τον Φετφατζίδη, Χασάν και Ποντένσε για να ξεκινήσει με νίκη την περιπέτεια των ομίλων του Europa League!

Ισοπαλία σαν… νίκη για τον Ολυμπιακό στο 0-0 με την Μπέτις στο γήπεδο Καραϊσκάκη. Σε μία βραδιά όπου οι Ισπανοί έβαλαν αρκετές δυσκολίες στους Πειραιώτες που όμως έπαιζαν με παίκτη λιγότερο από το 73′ μέχρι το 95′ (σ.σ. πέντε λεπτά έξτρα χρόνου) λόγω αποβολής του Τσιμίκα. Ο Ολυμπιακός πάντως είχε και φάσεις για γκολ στο ματς. Αρκετά παράπονα των Πειραιωτών για την διαιτησία.
ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΤΟΥ ΜΑΡΤΙΝΣ ΜΕ ΦΕΤΦΑΤΖΙΔΗ ΚΑΙ ΧΑΣΑΝ, Ο… ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΜΠΟΥΧΑΛΑΚΗΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ
Ο Μαρτίνς επέλεξε να κρατήσει ξανά βασικό τον Μπουχαλάκη στο κέντρο δίπλα στον Καμαρά. Επίσης να βάλει στο αρχικό σχήμα τους Φετφατζίδη και Χασάν. Η διάταξη: Γιαννιώτης κίπερ, άμυνα με Ομάρ, Βούκοβιτς, Μεριά και Τσιμίκα, άξονα με Καμαρά και Μπουχαλάκη, επιτελικό τον Φορτούνη, άκρα με Ποντένσε και Φετφατζίδη και φορ τον Χασάν.
Η Μπέτις από μέρους του άρχισε το ματς με 3-4-3 και ως εξής: Ρόμπλες κίπερ, άμυνα με Σίντνεϊ, Μαντί και Χάβι Γκαρθία, κέντρο με Λο Σέλσο, Κουαδράδο και άκρα Μπαραγάν & Τέγιο και τριάδα επίθεσης με Χοακίν, Μορόν και Λεόν.