21 °C 1 kmh
21 °C 2 kmh
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Gazzetta]: Μπράιτον – Τότεναμ 1-1
[Gazzetta]: Μπράιτον – Τότεναμ 1-1

Η Τότεναμ απέτυχε για δεύτερη φορά φέτος να νικήσει σε ματς που προηγήθηκε καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 στην έδρα της Μπράιτον.

Μόλις για 2η φορά σε 22 αγώνες στους οποίους προηγήθηκε φέτος η ομάδα του Μαουρίσιο Ποκετίνο δεν κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς και ένας λόγος γι’ αυτό ίσως είναι ότι υπάρχει μια σχετική απόσταση ασφαλείας από την 5η της Premier League, Τσέλσι, με τέσσερις αγωνιστικές να απομένουν. Το πρώτο μέρος είχε φάσεις και για τις δύο ομάδες και την Μπράιτον να έχει την καλύτερη ευκαιρία με τον Μάρεϊ, όμως τα γκολ ήρθαν στην επανάληψη και είχαν απόσταση 143 δευτερολέπτων. Στο 48′ ο Σον έκανε καταπληκτική προσπάθεια και πιστώνεται την ασίστ στον Χάρι Κέιν, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μέσω του Μπρούνο στον οποίο κόντραρε. Το 0-1 δεν έμεινε ούτε για τρία λεπτά καθώς στο 50′ ο Γκρος μετέτρεψε σε γκολ το πέναλτι που κέρδισε ο Ισκέρδο από τον Οριέ γράφοντας το 1-1 που έμεινε μέχρι το τέλος.