Τρίτη, 19 Νοεμβρίου 2019
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Gazzetta]: Λιλ – Βαλένθια 1-1: Τη σόκαρε στο τέλος ο Ικονέ! (vid)
[Gazzetta]: Λιλ – Βαλένθια 1-1: Τη σόκαρε στο τέλος ο Ικονέ! (vid)

Ενα απίθανο τέρμα του Ικονέ στις καθυστερήσεις έδωσε τον βαθμό (1-1) στη Λιλ και κράτησε τη Βαλένθια πίσω στη μάχη της πρόκρισης!

Σοκ στις καθυστερήσεις για τη Βαλένθια, με τη Λιλ να ισοφαρίζει 1-1 στις καθυστερήσεις. Οι Γάλλοι έχασαν πολλές ευκαιρίες, λυτρώθηκαν στο τέλος, αν και θα μπορούσαν να πάρουν την πρώτη τους νίκη στον όμιλο. Οι Νυχτερίδες βρέθηκαν στην 3η θέση και στο -2 από την κορυφή, ενώ η Λιλ διατήρησε ελάχιστες ελπίδες. Με δέκα ολοκλήρωσαν το ματς οι φιλοξενούμενοι. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, πιο επιθετικοί, αλλά δεν είχαν την ουσία. Ο Σίλεσεν είχε σπουδαίες επεμβάσεις σε προσπάθειες των Γιαζίτσι, Σουμαρέ, ενώ στο 40ο λεπτό, ο πρώτος είδε το σουτ να καταλήγει στο δοκάρι. Ωστόσο, κόντρα στη ροή του ματς, η Βαλένθια άνοιξε το σκορ, με τον Τσερίσεβ να σκοράρει στο 63′. Οι Γάλλοι πίεσαν ασφυκτικά και μετά την αποβολή του Ντιακαμπί στο 83′ δεν έβγαιναν από την εστία των Ισπανών. Ο Ικονέ αποδείχθηκε χρυσή αλλαγή και στο 90′+5′ διαμόρφωσε το 1-1.