19 °C 0 kmh
19 °C 3 kmh
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Gazzetta]: Καταιγιστικός Βόλος στην επανάληψη με την Παναχαϊκή
[Gazzetta]: Καταιγιστικός Βόλος στην επανάληψη με την Παναχαϊκή

Ο ΝΠΣ Βόλος κυριάρχησε και… διέλυσε την Παναχαϊκή σε φιλική αναμέτρηση, μιας κι επικράτησε 4-1 των Πατρινών.

Φιλική αναμέτρηση ανάμεσα σε ΝΠΣ Βόλο και Παναχαϊκή έγινε το Σάββατο στο γήπεδο της Λαμίας. Η ομάδα του Βόλου, επικράτησε 4-1 των Πατρινών με όλα τα τέρματα της αναμέτρησης να μπαίνουν στο δεύτερο ημίχρονο.

Μετά από ένα πρώτο 45λεπτο που έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα, στην επανάληψη η ομάδα του Βόλου έκανε επίδειξη δύναμης φτάνοντας σε μια άνετη επικράτηση. Στο 52′ και στο 60′ ο Ηλυόπουλος έβαλε την ομάδα του μπροστά στο σκορ με δύο τέρματα, ενώ στο 65′ ο Φράγκος έκανε το 3-0. Η Παναχαϊκή, αντέδρασε και στο 77′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Δεμηρτζόγλου μείωσε σε 3-1.

Ωστόσο, με την σέντρα, οι ποδοσφαιριστές του Βόλου βγήκαν στην επίθεση και με προβολή του Πίσμας, διαμορφώθηκε το τελικό 4-1 στο 78ο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι συνθέσεις:

ΒΟΛΟΣ (Χουάν Φεράντο): Καραγκιολίδης, Ντεντάκης, Πέντα, Ρούσσος, Γκαλίτσιος, Ν’ Γκουέμ, Μάντζης, Καμπαγιέρο, Ηλιόπουλος, Κοτο, Ουνγιαλίδης

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Κολοβούρης, Ντάσιος, Σταμόπουλους, Κοτσώνης, Παταπής, Παπατόλιος, Λουμπαρδέας, Κηνυγόπουλος, Κόλ, Ελευθεριάδης, Μπαστακός