20 °C 2 kmh
18 °C 15 kmh
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Gazzetta]: Ισόπαλη πρεμιέρα για Σεβίλλη και Εσπανιόλ (vid)
[Gazzetta]: Ισόπαλη πρεμιέρα για Σεβίλλη και Εσπανιόλ (vid)

Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν Σεβίλλη και Εσπανιόλ στην πρεμιέρα της Primera Division. Με 10 ποδοσφαιριστές ολοκλήρωσαν το ματς οι γηπεδούχοι.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Σεβίλλης με την Εσπανιόλ. Οι δυο ομάδες, στην πρεμιέρα τους στο πρωτάθλημα, έμειναν στο 1-1, σε ένα παιχνίδι που είχε αρκετές φάσεις αλλά όχι και γκολ.

Το σκορ άνοιξε για τους Σεβιγιάνους ο Λενγκλέ στο 26′ και εννιά λεπτά αργότερα (35′) ήρθε η ισοφάριση από τον Λέο Μπαπτιστάο. Στην επανάληψη, η Σεβίλλη ήταν καλύτερη και είχε ευκαιρίες για τη νίκη, χωρίς να καταφέρει όμως να βρει το γκολ της νίκης. Μάλιστα, στο 84′ ο Μπανένγκα που είχε μπει στο παιχνίδι στο 54′, κατάφερε να δει κίτρινη και στα καπάκια κόκκινη κάρτα και να αφήσει την ομάδα του με 10 ποδοσφαιριστές.