22 °C 1 kmh
21 °C 5 kmh
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Gazzetta]: Ηρακλής – Απόλλων Σμύρνης 1-1 (φιλικό)
[Gazzetta]: Ηρακλής – Απόλλων Σμύρνης 1-1 (φιλικό)

Σε καλό δρόμο ενόψει της πρεμιέρας της Football League έδειξε ο Ηρακλής, που αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Απόλλωνα Σμύρνης στο Καυτανζόγλειο. Πολλές δοκιμές ο Ματζουράκης, ο Μάντζιος το γκολ της ισοφάρισης για την «Ελαφρά Ταξιαρχία».

Φιλικό προετοιμασίας για τους γηπεδούχους, συντήρησης για τους φιλοξενούμενους στη Θεσσαλονίκη, με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1-1 το απόγευμα του Σαββάτου.

Ο «Γηραιός» μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και βρήκε δίχτυα μόλις στο πρώτο λεπτό, όταν ο Κλέιτον άνοιξε το σκορ με το «καλημέρα».

Ο Απόλλων βρήκε αντίδραση και στο 63’ ευνοήθηκε από το λάθος του Κουκόλη, που έδωσε την ευκαιρία στον Κονέ να πασάρει στον Μάντζιο για την ισοφάριση.

Το σκορ δεν άλλαξε ως το τέλος, με τους δυο προπονητές να αλλάζουν πολλούς παίκτες και να κάνουν «τεστ» σε σχήματα και πρόσωπα ενόψει της συνέχειας.

Οι συνθέσεις:

Ηρακλής (Βοσνιάδης): Αμπάρης, Χιντζίδης, Κουτρουμανος (33’ Γιαννίτσης), Κούσας, Ζιαμπάρης, Μουμίν, Παναγιωτούδης, Πασάς, Ντούνης, Χασομέρης, Κλέιτον

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Γρηγοριάδης, Χιντζίδης (72’ Κωστούλας), Γιαννίτσης, Κούσας (72’ Καζναφέρης), Κουκόλης, Καλτσάς, Παναγιωτούδης (72’ Κανακούδης), Πτηνόπουλος, Γεωργίου, Ρόβας, Μένδρινος

Απόλλων Σμύρνης (Ματζουράκης): Βάσιτς, Λούκιτς, Τζανετόπουλος, Γκονζάλεζ, Γκίνο, Ζοάο Πέδρο, Ντεφεντερίκο, Ακόστα, Σικαμπάλα, Μπόρις, Ρόσις

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Αστράς, Κύργιας, Βαφέας, Κοντοές, Ματίας, Τριάδης, Κονέ, Μπετινέλι, Μάντζιος, Ντ’ ουρσό, Στάθης