18 °C 6 kmh
17 °C 0 kmh
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Gazzetta]: Φούλαμ – Γουότφορντ 1-1 (vids)
[Gazzetta]: Φούλαμ – Γουότφορντ 1-1 (vids)

Με το 5ο του γκολ τη φετινή σεζόν στην Premier League και 17ο για τη Φούλαμ μέσα στο 2018, ο Αλεξάνταρ Μίτροβιτς δικαίωσε τις προσπάθειες και την επιμονή της ομάδας του στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με τη Γουότφορντ, για να της δώσει τον βαθμό με το τελικό 1-1 στο «Craven Cottage». Κεφαλιά στο δοκάρι ο σκόρερ των «cottagers» στο 89ο λεπτό, γκολ στα 87” οι «hornets».

Το πρόβλημα της άμυνας της Φούλαμ στα πρώτα 87” με αποτέλεσμα το γκολ της Γουότφορντ, δεν ήταν απλά μια κακή στιγμή. Τα μετόπισθεν των «cottagers» είχαν μείζον θέμα στο παιχνίδι απέναντι στην εντυπωσιακή ομάδα του Χάβι Γκράθια, με τον Γκρέι να πλασάρει σωστά τον Μπετινέλι για το 1-0 στο 2ο λεπτό έπειτα από ασίστ του Χιουζ. Ασύνδετη και δίχως καθαρό μυαλό οι γηπεδούχοι, είχαν μονάχα μια καλή στιγμή επιθετικά με τον Βιέτο στο 13′ που δεν πρόλαβε την έξοδο του Φόστερ και στη δεύτερη ευκαιρία έκανε γύρισμα στο πουθενά. Η Γουότφορντ είχε το πάνω χέρι, έδειχνε αρκετά πιο απειλητική και αποφασιστική και οι κινήσιεις του Ντίνεϊ προκαλούσαν μπελάδες στην άμυνα της Φούλαμ.

Αυτό που ήθελε να δει ο κόσμος της Φούλαμ για να φτιάξει κλίμα στην εξέδρα και να δώσει ώθηση ήταν κάτι πολύ πιο δραστήριο από αυτό που είχαν παρουσιάσει οι παίκτες του Γιοκάνοβιτς στο ματς και αυτό συνέβη στα πρώτα λεπτά της επανάληψης.