Παρασκευή, 17 Ιανουαρίου 2020
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Gazzetta]: Άρης – Βόλος 4-0
[Gazzetta]: Άρης – Βόλος 4-0

Ο καταιγιστικός Άρης, άφησε πίσω την ήττα στο Γεντί Κουλέ, καθώς με 2 γκολ του Ιντέγιε και άλλα τόσα του Γκάμα, σκόρπισε με 4-0 τον Βόλο και συνεχίζει να βρίσκεται σε τροχιά πλέι οφ!

Ο Άρης ήταν καταιγιστικός απέναντι στον Βόλο στο «Κλεάνθης Βικελίδης» καθώς επικράτησε με 4-0 και επέστρεψε στις νίκες έπειτα από 40 ημέρες. Από δύο γκολ σημείωσαν οι Μπράουν Ιντέγε, Μπρούνο Γκάμα.
Η ειδοποιός διαφορά του Άρη σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια ήταν η αποτελεσματικότητα σε επίπεδο τελικής προσπάθειας κι αυτό αποδείχθηκε μέσα από το εμφατικό 3-0 του πρώτου ημιχρόνου. Οι «κίτρινοι» ήταν κυρίαρχοι στον αγωνιστικό χώρο, δεν έδωσαν δικαιώματα σε ανασταλτικό παιχνίδι χάρη στην πολύ καλή απόδοση (κυρίως) του Μάρτιν Τόνσο και δευτερευόντως του Λούκας Σάσα, ενώ ο Λίντσεϊ Ροζ ο οποίος επιστρατεύτηκε για να καλύψει το κενό στη δεξιά πλευρά της άμυνας, δεν αντιμετώπισε προβλήματα.
Κυρίως όμως, μετά το δεκάλεπτο ο Άρης είχε ταχύτητα, ενέργεια και τελική πάσα. Η αρχή έγινε στο 12ο λεπτό όπου ο Γιάννης Φετφατζίδης (μετά από εξαιρετική μπαλιά από τον Μπρούνο Γκάμα) σέρβιρε στον Μπράουν Ιντέγε ο οποίος σε κενή εστία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (1-0). Δώδεκα λεπτά αργότερα ο Νιγηριανός σημείωσε… σεντερφορίσιο γκολ καθώς μετά από την εξαιρετική πάσα του Ντάνι Λάρσον «έσκαψε» την μπάλα για το 2-0.