13 °C 3 kmh
10 °C 2 kmh
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Gazzetta]: Η ΑΕΛ «πρωταθλήτρια» πρώτου ημιχρόνου!
[Gazzetta]: Η ΑΕΛ «πρωταθλήτρια» πρώτου ημιχρόνου!

Απίστευτη η διαφορά της ΑΕΛ του πρώτου ημιχρόνου με αυτή τους τέλους κάθε αγώνα, με τους «βυσσινί» να είναι η ομάδα με τους περισσότερους βαθμούς από όλες αν τα ματς έληγαν στα πρώτα 45 λεπτά. Ξεχωριστό ενδιαφέρον οι δύο βαθμολογικοί πίνακες.

Πάει και η 9η αγωνιστική, με τις ομάδες άλλες να είναι ευχαριστημένες για την έως τώρα βαθμολογική συγκομιδή τους και άλλες να ήθελαν το κάτι παραπάνω. Ξεχωριστή κατηγορία αποτελεί η ΑΕΛ. Με τους… βυσσινί να είναι ντόκτορ Τζέκιλ και μίστερ Χάιντ όσον αφορά το πρόσωπο που δείχνουν στο πρώτο και στο δεύτερο ημίχρονο, κάτι που σε μεγάλο βαθμό συμβαίνει και με τον Ολυμπιακό.

Αρχικά οι Θεσσαλοί αν τα παιχνίδια έληγαν στο πρώτο ημίχρονο θα βρισκόντουσαν στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 16 βαθμούς έχοντας στην δεύτερη θέση τον ΠΑΟΚ με 15 και στην τρίτη την ΑΕΚ επίσης με 15, ενώ ο δεύτερος στην συνολική βαθμολογία Ατρόμητος ακολουθεί με 14. Επειδή όμως τα παιχνίδια δεν λήγουν στα πρώτα 45 λεπτά, η ΑΕΛ βρίσκεται μόλις στην 11η θέση με 8 βαθμούς. Δηλαδή στην επανάληψη έχει χάσει άλλους 8, με τα τέρματα μάλιστα στο ημίχρονο να είναι 4-1 και αυτά στο τέλος του αγώνα 5-11. Δηλαδή στα δεύτερα ημίχρονα έχουν βάλει μόλις 1 γκολ και έχουν δεχθεί 10!!!

Όσον αφορά τον Ολυμπιακό στην συνολική βαθμολογία είναι στην 3η θέση με 19 βαθμούς, ενώ σε αυτή του πρώτου ημιχρόνου είναι πολύ πιο πίσω, με τους Πειραιώτες να έχουν 12 βαθμούς και να είναι 8οι.