21 °C 1 kmh
21 °C 2 kmh
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [Gazzetta]: ΑΕΛ – Παναθηναϊκός 1-0
[Gazzetta]: ΑΕΛ – Παναθηναϊκός 1-0

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε από την ΑΕΛ (1-0) στη Λάρισα, δείχνοντας ξανά πρόβλημα στο γκολ, καθώς και ότι η ανάγκη απόκτησης καλού σέντερ φορ ε είναι επιτακτική. Ανέβηκαν στο δεύτερο οι «πράσινοι», χωρίς ωστόσο να απειλήσουν ιδιαίτερα. Ο Πίτι το όμορφο τέρμα των «βυσσινί».

Δύο πρόσωπα έδειξε ο Παναθηναϊκός στο φιλικό με την ΑΕΛ. Οι «πράσινοι», γνώρισαν την ήττα με 1-0 από την ομάδα της Λάρισας, σε ένα παιχνίδι όπου για 45 λεπτά οι «βυσσινί» ήταν ανώτεροι, με την ομάδα του Δώνη να ισορροπεί και να αξίζει κάτι περισσότερο με την εικόνα του στην επανάληψη

«Έκρυψε» την μπάλα η ΑΕΛ και σκόραρε ο Πίτι

Το παιχνίδι άρχισε με τους γηπεδούχους να πιέζουν και να φτάνουν σε ένα πανέμορφο γκολ μόλις στο 6′. Πίτι και Κούνιτς… έκρυψαν την μπάλα, ο δεύτερος βρήκε εξαιρετικά τον πρώτο ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Διούδη για το 1-0.

Η ΑΕΛ, συνέχισε να έχει την κατοχή της μπάλας χωρίς όμως να απειλεί και στη συνέχεια του πρώτου μέρους. Από το 20λεπτο κι έπειτα ο ρυθμός έπεσε με τον Παναθηναϊκό να μην απειλεί μέχρι το 42′, όταν κι ένα σουτ του Δώνη κατέληξε στην αγκαλιά του Κρίστινσον. Αυτή ήταν και η τελευταία καλή στιγμή στο πρώτο μέρος με την ΑΕΛ να προηγείται δίκαια..