Κυριακή, 19 Αυγούστου 2018
# M-NEWS:
ΑΘΗΝΑ:
21 °C 1 kmh
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ:
21 °C 2 kmh
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [ΕΡΤ]: Aνοίγει η αυλαία του πρώτου προκριματικού γύρου του Europa League
[ΕΡΤ]: Aνοίγει η αυλαία του πρώτου προκριματικού γύρου του Europa League

[ΕΡΤ]: Aνοίγει η αυλαία του πρώτου προκριματικού γύρου του Europa League

Την Πέμπτη (19/7) θα μάθει ο Αστέρας Τρίπολης τον αντίπαλό του στον β` προκριματικό γύρο του Europa League.

Η Χιμπέρνιαν, έχει πάρει σαφέστατο προβάδισμα μετά το 6-1 επί της Κυπελλούχου από τα Νησιά Φαρόε, Ρούναβικ, η οποία πάντως ελπίζει σε ένα θαύμα για να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση. Όσον αφορά στις εκπροσώπους της Κύπρου, η Ανόρθωση αγωνίζεται εκτός έδρας με αντίπαλο την Λάτσι (2-1 το πρώτο ματς), ενώ ο Απόλλων Λεμεσού φιλοξενεί την Στούμπρας με στόχο να ανατρέψει το 1-0 του πρώτου ματς.

Συνοπτικά το πρόγραμμα για τους αγώνες ρεβάνς α’ προκριματικού γύρου του Europa League:

ΤΡΙΤΗ

Λέφσκι (Βουλγαρία)-Βαντούζ (Λουξεμβούργο) (0-1)

Σκούπι (ΠΓΔΜ)-Ρέιντζερς (Σκωτία) (0-2)

Χόνβεντ (Ουγγαρία)-Ραμποτνίτσκι (ΠΓΔΜ) (1-2)

ΤΕΤΑΡΤΗ

Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία)-Τρανς Νάρβα (Εσθονία) (2-0)

ΠΕΜΠΤΗ

Τομπόλ (Καζακστάν)-Σαμτρέντια (Γεωργία) (1-0)

Ζαλγκίρις Βίλνιους (Λιθουανία)-ΚΙ Κλακσβίκ (Νησιά Φαρόε) (2-1)

Σαράγεβο (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)-Μπάναντς (Αρμενία) (2-1)

Πρίστινα (Κόσοβο)-Φόλα Ες (Λουξεμβούργο) (0-0)

Μόλντε (Νορβηγία)-Γκλέναβον (Βόρεια Ιρλανδία) (1-2)

Βαρντάρ (ΠΓΔΜ)-Πιούνικ (Αρμενία) (0-1)

Λουφτετάρι (Αλβανία)-Βέντσπιλς (Λετονία) (0-5)

Μπεϊτάρ (Ισραήλ)-Τσικούρα (Γεωργία) (0-0)

Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο)-Ρούνταρ Βελένιε (Σλοβενία) (0-7)

Μάριμπορ (Σλοβενία)-Παρτιζάνι (Αλβανία) (1-0)

Κοπενγχάγη (Δανία)-Κουόπιο (Φινλανδία) (1-0)

Νταντάλκ (Ιρλανδία)-Λεβάντια (Εσθονία) (1-0)

Ίρτις (Καζακστάν)-Τρακάι (Λιθουανία) (0-0)

Κέσλα (Αζερμπαϊτζάν)-Μπάλζαν (Μάλτα) (1-4)

Χαφναρφιόρντουρ (Ισλανδία)-Λάχτι (Φινλανδία) (3-0)

Προγκρές Νίντερκορν (Λουξεμβούργο)-Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν) (2-0)

Σλάβια Σόφιας (Βουλγαρία)-Ίλβες Τάμπερε (Φινλανδία) (1-0)

Χάκεν (Σουηδία)-Λιεπάγια (Λετονία) (3-0)

Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)-Μιλσάμι Ορχέι (Μολδαβία) (4-2)

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Φερεντσβάρος (Ουγγαρία) (1-1)

Λάτσι (Αλβανία)-Ανόρθωση (Κύπρος) (1-2)

Όσιγεκ (Κροατία)-Πετροκούμπ (Μολδαβία) (1-1)

Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία)-Κόνας Κουέι (Ουαλία) (3-1)

Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)-Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία) (0-2)

Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) – Ουίπεστ (Ουγγαρία) (2-0)

Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)-Στούμπρας (Λιθουανία) (0-1)

Ρίγα (Λετονία)-ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) (0-1)

Σάρπσμποργκ (Νορβηγία)-IBV (Ισλανδία) (3-0)

Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)-Ενγκορντάνι (Ανδόρα) (3-0)

Ζάρια Μπάλτι (Μολδαβία)-Γκόρνικ Ζάμπρζε (Πολωνία) (0-1)

OFK Τίτογκραντ (Μαυροβούνιο)-B36 Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε) (0-0)

Βιτόρουλ (Ρουμανία)-Ρασίνγκ Ουνιόν (Λουξεμβούργο) (2-0)

Ντομζάλε (Σλοβενία)-Σιρόκι Μπρίγεγκ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) (2-2)

ΑΪΚ Σόλνα (Σουηδία)-Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) (1-0)

Παρτιζάν (Σερβία)-Ρούνταρ Πλιέβλια (Μαυροβούνιο) (3-0)

Τρέντσιν (Σλοβακία)-Μπούντουτσνοστ Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο) (2-0)

Ρούναβικ (Νησιά Φαρόε)-Χιμπέρνιαν (Σκωτία) (1-6)

Γκαντζάσαρ Κάπαν (Αρμενία)-Λεχ Πόζναν (Πολωνία) (0-2)

Νόρντζελαντ (Δανία)-Κλίφτονβιλ (Βόρεια Ιρλανδία) (1-0)

Κοουλρέιν (Βόρεια Ιρλανδία)-Σπαρτάκ Σουμπότιτσα (Σερβία) (1-1)

Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)-Ραντνίτσκι Νις (Σερβία) (0-4)

Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)-Ντουναΐσκα Στρέντα (Σλοβακία) (1-1)

Νόμε Κάλιου (Εσθονία)-Στιάρναν (Ισλανδία) (0-3)

ΠΗΓΗ: ΑΠΕ-ΜΠΕ

… Δείτε ολόκληρο το άρθρο στη σελίδα που δημοσιεύτηκε – Πηγή: ΕΡΤ

ΣΧΟΛΙΑ

Κάνε like τη σελίδα μας στο Facebook

Κάνε like για να μαθαίνεις τις ειδήσεις που ξεχωρίζουν!