Τρίτη, 6 Δεκεμβρίου 2016
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [CNN Greece]: Super League: “έμφραγμα” στο 93 για τον ΠΑΟΚ
[CNN Greece]: Super League: “έμφραγμα” στο 93 για τον ΠΑΟΚ

Σοκ στις καθυστερήσεις στην Τούμπα με τον Ατρόμητο να γυρίζει από το 3-1 και να κερδίζει 4-3 τον ΠΑΟΚ, όταν έμεινε με 10 παίκτες στα τελευταία λεπτά, προκαλώντας την αντίδραση των οπαδών του Δικέφαλου. Λίγες μόνον ώρες μετά την αποθέωση για το διπλό στην Φλωρεντία, οι παίκτες του ΠΑΟΚ γνώρισαν τις αποδοκιμασίες για την ήττα τους. Ο Ίβιτς στις δηλώσεις του κατήγγειλε ότι κάποιοι παίκτες του τον σαμποτάρουν εσκεμμένα και είναι υπεύθυνοι για την ήττα.

Στο πρώτο ημίχρονο τίποτε δεν προδίκαζε την εξέλιξη του αγώνα, αφού ο ΠΑΟΚ με κινητήριο μοχλό τον Ροντρίγκεζ (πέτυχε ένα γκολ στο 3 και ετοίμασε το δεύτερο για τον Κουλούρη στο 29) παρουσιάστηκε με ενέργεια από την μεγάλη νίκη στο Αρτέμιο Φράνκι.

(Πηγή: EUROKINISSI / MOTION TEAM)

Ούτε το δοκάρι του Κουλούρη στο 40, ούτε ο τραυματισμός του Γλύκου (τσίμπημα στον προσαγωγό) μόλις στο 12 και η αντικατάστασή του με τον Μπρκιτς σκίαζαν την καλή εικόνα του Δικέφαλου.

Τα άσχημα μαντάτα ήρθαν στο ημίχρονο όταν έγινε αναγκαστική αλλαγή και ο Ροντρίγκεζ (επίσης πρόβλημα στον προσαγωγό) και ο ΠΑΟΚ άρχισε να χάνει μέτρα στο γήπεδο και ο Ατρόμητος να βγαίνει στην επίθεση και να μειώνει με τον Λε Ταλέκ (56).