Κυριακή, 22 Σεπτεμβρίου 2019
# M-NEWS:
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [CNN Greece]: Μουντομπάσκετ 2019: Εύκολο έργο αναμένεται σήμερα για τα φαβορί
[CNN Greece]: Μουντομπάσκετ 2019: Εύκολο έργο αναμένεται σήμερα για τα φαβορί

[CNN Greece]: Μουντομπάσκετ 2019: Εύκολο έργο αναμένεται σήμερα για τα φαβορί

Συνεχίζονται σήμερα, Δευτέρα, οι αγώνες στο Μουντομπάσκετ της Κίνας , με τα φαβορί να έχουν θεωρητικά εύκολο έργο.

Το αήττητό τους στον 1ο όμιλο θα «αποχαιρετήσουν», μετά την ολοκλήρωση του μεταξύ τους αγώνα, η «οικοδέσποινα» Κίνα ή η Πολωνία , οι οποίες τίθενται αντιμέτωπες.

Οι Αργεντινή και Ρωσία θα συνεχίσουν -λογικά- να βλέπουν τη Νιγηρία και την Κορέα , αντίστοιχα, από… ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα του 2ου ομίλου, καθώς είναι τα απόλυτα φαβορί στις δεύτερες αγωνιστικές υποχρεώσεις τους.

Στον 3ο όμιλο, η Ισπανία και το Πουέρτο Ρίκο θα αποσπαστούν στη μεταξύ τους ισοβαθμία στην κορυφή του ομίλου, μετά το πέρας της μεταξύ τους αναμέτρησης. Φαβορί, βέβαια, για την απόλαυση της μοναξιάς στο… ρετιρέ είναι οι Ίβηρες, καθώς εμπειρία και θεωρητικά ανώτερο ρόστερ δεν αφήνουν ελεύθερο το πεδίο για εκπλήξεις.

Τέλος, αμετάβλητη αναμένεται να παραμείνει η κορυφή του 4ου ομίλου, καθώς οι «συγκάτοικοι» Ιταλία και Σερβία αντιμετωπίζουν τις ασθενέστρες Ανγκόλα και Φιλιππίνες , αντίστοιχα, οι οποίες δεν φαντάζουν ικανές να «εκθρονίσουν» τους ισχυρούς από την κορυφή.

Να υπενθυμίσουμε πως η Εθνική Ελλάδας ξεκίνησε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στο Παγκόσμιο, επικρατώντας με 85-60 του Μαυροβουνίου.

15 Photos: Ελλάδα – Μαυροβούνιο: Στιγμιότυπα από τον πρώτο αγώνα της Εθνικής
– Πηγή: ΙΝΤΙΜΕ/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
1 of 15
15 Photos: Ελλάδα – Μαυροβούνιο: Στιγμιότυπα από τον πρώτο αγώνα της Εθνικής
– Πηγή: ΙΝΤΙΜΕ/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
2 of 15
15 Photos: Ελλάδα – Μαυροβούνιο: Στιγμιότυπα από τον πρώτο αγώνα της Εθνικής
– Πηγή: ΙΝΤΙΜΕ/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
3 of 15
15 Photos: Ελλάδα – Μαυροβούνιο: Στιγμιότυπα από τον πρώτο αγώνα της Εθνικής
– Πηγή: ΙΝΤΙΜΕ/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
4 of 15
15 Photos: Ελλάδα – Μαυροβούνιο: Στιγμιότυπα από τον πρώτο αγώνα της Εθνικής
– Πηγή: ΙΝΤΙΜΕ/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
5 of 15
15 Photos: Ελλάδα – Μαυροβούνιο: Στιγμιότυπα από τον πρώτο αγώνα της Εθνικής
– Πηγή: ΙΝΤΙΜΕ/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
6 of 15
15 Photos: Ελλάδα – Μαυροβούνιο: Στιγμιότυπα από τον πρώτο αγώνα της Εθνικής
– Πηγή: ΙΝΤΙΜΕ/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
7 of 15
15 Photos: Ελλάδα – Μαυροβούνιο: Στιγμιότυπα από τον πρώτο αγώνα της Εθνικής
– Πηγή: ΙΝΤΙΜΕ/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
8 of 15
15 Photos: Ελλάδα – Μαυροβούνιο: Στιγμιότυπα από τον πρώτο αγώνα της Εθνικής
– Πηγή: ΙΝΤΙΜΕ/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
9 of 15
15 Photos: Ελλάδα – Μαυροβούνιο: Στιγμιότυπα από τον πρώτο αγώνα της Εθνικής
– Πηγή: ΙΝΤΙΜΕ/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
10 of 15
15 Photos: Ελλάδα – Μαυροβούνιο: Στιγμιότυπα από τον πρώτο αγώνα της Εθνικής
– Πηγή: ΙΝΤΙΜΕ/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
11 of 15
15 Photos: Ελλάδα – Μαυροβούνιο: Στιγμιότυπα από τον πρώτο αγώνα της Εθνικής
– Πηγή: ΙΝΤΙΜΕ/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
12 of 15
15 Photos: Ελλάδα – Μαυροβούνιο: Στιγμιότυπα από τον πρώτο αγώνα της Εθνικής
– Πηγή: ΙΝΤΙΜΕ/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
13 of 15
15 Photos: Ελλάδα – Μαυροβούνιο: Στιγμιότυπα από τον πρώτο αγώνα της Εθνικής
– Πηγή: ΙΝΤΙΜΕ/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
14 of 15
15 Photos: Ελλάδα – Μαυροβούνιο: Στιγμιότυπα από τον πρώτο αγώνα της Εθνικής
– Πηγή: ΙΝΤΙΜΕ/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
15 of 15

Αναλυτικό πρόγραμμα αγώνων και τηλεοπτικών μεταδόσεων

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

10.30: Ιταλία – Ανγκόλα, ΕΡΤ 2
11.00: Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού, ert.gr
11.30: Νιγηρία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Τυνησία – Ιράν, ert.gr
14.30: Σερβία – Φιλιππίνες, ΕΡΤ 3
15.00: Κίνα – Πολωνία, ΕΡΤ 2
15.30: Πόρτο Ρίκο – Ισπανία, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Νότια Κορέα – Ρωσία, ert.gr

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

10.30: Αυστραλία – Σενεγάλη, ert.gr
11.00: Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Ιαπωνία – Τσεχία, ΕΡΤ 2
11.30: Γεωργία – Δομινικανή Δημοκρατία, ert.gr
14.30: Λιθουανία – Καναδάς, ΕΡΤ 3
15.00: Βραζιλία – Ελλάδα, ΕΡΤ SPORTS
15.30: ΗΠΑ – Τουρκία, ΕΡΤ 2
15.30: Ιορδανία – Γαλλία, ert.gr

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

10.30: Ανγκόλα – Φιλιππίνες, ΕΡΤ 2
11.00: Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία, ert.gr
11.30: Πόρτο Ρίκο – Τυνησία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Νότια Κορέα – Νιγηρία, ert.gr
14.30: Ιταλία – Σερβία, ΕΡΤ 2
15.00: Βενεζουέλα – Κίνα, ert.gr
15.30: Ρωσία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Ισπανία – Ιράν, ert.gr

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

10.30: Καναδάς – Σενεγάλη, ert.gr
11.00: Βραζιλία – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Τουρκία – Τσεχία, ΕΡΤ 2
11.30: Γερμανία – Ιορδανία, ert.gr
14.30: Λιθουανία – Αυστραλία, ΕΡΤ 3
15.00: Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
15.30: ΗΠΑ – Ιαπωνία, ΕΡΤ 2
15.30: Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία, ert.gr

Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου

10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου

14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου

14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου

14.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου

11.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας κατάταξης 7-8, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας κατάταξης 5-6, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

11.00: Μικρός τελικός, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Τελικός, ΕΡΤ SPORTS

… Δείτε ολόκληρο το άρθρο στη σελίδα που δημοσιεύτηκε – Πηγή: CNN GREECE

ΣΧΟΛΙΑ

Κάνε like τη σελίδα μας στο Facebook

Κάνε like για να μαθαίνεις τις ειδήσεις που ξεχωρίζουν!