Σάββατο, 3 Δεκεμβρίου 2016
Home | ΑΘΛΗΤΙΚΑ | [CNN Greece]: Κύπελλο Ελλάδας: κινδυνεύει με αποκλεισμό ο ΠΑΟ
[CNN Greece]: Κύπελλο Ελλάδας: κινδυνεύει με αποκλεισμό ο ΠΑΟ

Μετά το Χ της ΑΕΚ στην Καρδίτσα ήταν η σειρά του Παναθηναϊκού να πέσει θύμα της μεγαλύτερης έκπληξης μέχρι τώρα στο Κύπελλο Ελλάδας χάνοντας από τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο με 2-1 (με ανατροπή μάλιστα στο σκορ για τους Κρητικούς) και πλέον οι “πράσινοι” κινδυνεύουν άμεσα με αποκλεισμό από τον θεσμό!

Η βροχή στο Ηράκλειο δημιούργησε ένα τραγικό αγωνιστικό χώρο στο μισό του γηπέδου (με λιμνούλες και λάσπη), ενώ το άλλο μισό ήταν σε σχετικά καλή κατάσταση. Επιπλέον οι πυρσοί που άναψαν οι φανατικοί του ΟΦΗ δημιούργησαν μια αποπνικτική ατμόσφαιρα με το ματς να ξεκινά με δέκα λεπτά καθυστέρηση.

(Πηγή: EUROKINISSI SPORTS / ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΡΑΠΑΝΗΣ)

Στο πρώτο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός έκανε επίθεση στο «καλό κομμάτι» και ο Στραματσιόνι ζήτησε γκολ από τους παίκτες του, με τον Μπεργκ να έχει δοκάρι στο 2, να τον σταματά ο Δαύκου στο 4, αλλά στο 31 να βρίσκει στόχο για το 0-1.

(Ο Μπεργκ πλασάρει για το γκολ του Παναθηναϊκού – Πηγή: EUROKINISSI SPORTS / ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΡΑΠΑΝΗΣ)

Το υπόλοιπο 45λεπτο κύλησε με πρόβλημα ορατότητας από τους πυρσούς που άναβαν συνέχεια (μέχρι το 25ο λεπτό), ενώ ο ΟΦΗ στην «λίμνη» της δικής του περιοχής επίθεσης μπόρεσε να έχει μόνο μια κεφαλιά άουτ με τον Βουό στο 44.